Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 14:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

God of War Collection i The Sly Trilogy trafią wkrótce na PlayStation Vita

Koncern Sony ujawnił daty premier God of War Collection i The Sly Trilogy na handhelda PlayStation Vita. Obie kompilacje ukazały się wcześniej na konsoli PlayStation 3, a wkrótce zostaną udostępnione użytkownikom kieszonsolki.

Firma Sony ujawniła na oficjalnym blogu PlayStation daty premier God of War Collection oraz The Sly Trilogy (The Sly Collection), w wersji na handhelda PlayStation Vita. Kompilacja dwóch pierwszych odsłon przygód Kratosa trafi na europejski rynek 8 maja (dwa dni wcześniej w USA), natomiast zestaw składający się z trzech części Sly Coopera, które pierwotnie zadebiutowały na PlayStation 2, pojawi się na Starym Kontynencie 16 kwietnia. Obie produkcje posiadać będą odświeżoną oprawę graficzną i wykorzystywać mają możliwości oferowane przez ostatnią kieszonsolkę japońskiego koncernu. Na rynku zagoszczą zarówno wersje pudełkowe, jak i cyfrowe wydania dostępne w PlayStation Store. Niestety nie poznaliśmy jeszcze ich cen – mają one zostać ujawnione w późniejszym czasie.

God of War Collection to zestaw składający się z dwóch kultowych już slasherów - God of War oraz God of War II, które pierwotnie ukazały się na konsoli PlayStation 2 w 2005 i 2007 roku. Natomiast The Sly Trilogy zawiera gry Sly Cooper and the Thievius Raccoonus (2002 rok), Sly 2: Band of Thieves (2004 rok) oraz Sly 3: Honour Among Thieves (2005 rok). Co ciekawe, pierwsze doniesienia o drugim zestawie pojawiły się już w kwietniu 2013 roku, a dziś otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź.

Jak widać, Sony kontynuuje tradycję wypuszczania swoich starszych gier na nowe platformy. W sklepach można znaleźć m.in. Jak and Daxter HD Collection, The Ratchet & Clank Trilogy czy też Killzone Trylogia. Warto także zauważyć, że inne firmy również podchwyciły ten pomysł, dzięki czemu doczekaliśmy się chociażby Metal Gear Solid HD Collection, Silent Hill HD Collection oraz Devil May Cry HD Collection.

God of War Collection i The Sly Trilogy trafią wkrótce na PlayStation Vita - ilustracja #1Seria God of War to jedna z najpopularniejszych marek w portfolio firmy Sony. Tytuł opowiadający o przygodach Kratosa doczekał się sześciu głównych odsłon (dwie na PS2, dwie na PS3, dwie na PSP) oraz jednej na telefony komórkowe (God of War: Betrayal). Wszystkie części sprzedały się w nakładzie przekraczającym 20 mln egzemplarzy.

Sly Cooper z kolei swoje najlepsze lata przeżywał za czasów konsoli PlayStation 2, kiedy to pieczę nad marką sprawowała ekipa Sucker Punch Productions, obecnie znana z serii inFamous. W produkcji wcielamy się w szopa o imieniu Sly, trudniącego się złodziejskim fachem.

God of War Collection ukaże się na PlayStation Vita.