Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka God of War II (PS2)

God of War II PS2

Kontynuacja bestsellerowego slashera firmy Sony z 2005 roku, którego fabuła luźno nawiązuje do postaci i wydarzeń znanych z mitologii greckiej.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja

Sony PlayStation 2
Okładka God of War II (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

13marca2007

2maja2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God of War II: Divine Retribution stanowi kontynuację bestsellerowej gry akcji, wydanej przez Sony Computer Entertainment w roku 2005. Głównym bohaterem jest znany z „jedynki” Kratos, którego wirtualne przygody nawiązują do mitologii starożytnych Greków. Protagonista wprawdzie wcześniej wywalczył już upragnione miano Boga Wojny, zasiadającego na olimpijskim tronie, ale musi powrócić do przyziemnej rzeczywistości, aby spotkać się ze swoim przeznaczeniem. Okrutny i cokolwiek arogancki wojownik ponownie bierze zatem w dłonie straszliwe Ostrza Chaosu, otrzymane niegdyś od samego Aresa, a następnie stawia czoła wielu rozmaitym przeciwnikom. Wśród tych ostatnich widzimy bestie pokroju cyklopa i gryfa, a nawet trzygłowego psa Cerbera z otchłani Hadesu. Poza zwykłymi oponentami przychodzi się także konfrontować z wyjątkowo silnymi bossami.

Naturalnie developerzy pozwolili sterowanemu przez graczy awanturnikowi na wykonywanie mnóstwa zupełnie nowych ataków, które w prosty sposób łączą się w zaiste śmiercionośne kombinacje. Po raz kolejny oprócz walki w zwarciu można nękać wrogów na odległość przy pomocy magii ofensywnej (np. zamrażanie i przywoływanie potężnego wiatru). Oczywiście podczas przemierzania poszczególnych poziomów, cechujących się posępnym wyglądem, napotykamy też problemy natury logicznej (nierzadko dość skomplikowane), więc poza zręcznymi palcami przydają się wyćwiczone szare komórki. Natomiast trójwymiarowa oprawa wizualna wyciska z konsoli PS2 przysłowiowe ostatnie poty. Całości dopełnia nastrojowa ścieżka muzyczna, która skomponowana i nagrana jest równie dobrze, jak w pierwszej części God of War.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 7445 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI God of War II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe God of War II

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
God of War II - recenzja gry
God of War II - recenzja gry

Recenzja 28 marca 2007, 10:11

Podstawową bronią Kratosa są, tak jak poprzednio, na stałe przytwierdzone do jego rąk ostrza na łańcuchach, tutaj zwane Blades of Atena (w jedynce były to Blades of Chaos). Narzędzie to śmiało powinno figurować na każdej stworzonej przez człowieka liście najfajniejszych rodzajów broni w grach wideo. I figuruje, z tego co widziałem. Poza tym, heros odnajdzie na swej drodze jeszcze 3 inne „przybory” (młot, włócznię oraz miecz), a także zdobędzie dostęp do 4 magicznych zaklęć (dość podobnych do tych z pierwszej części). Pewnym problemem jest przepaść dzieląca Ostrza Ateny od pozostałych rodzajów broni. Podobnie jak poprzednio, każdą zdobytą zabawkę rozwijać możemy, zużywając w tym celu zbierane w trakcie gry czerwone orby. Nie ma jednak specjalnego sensu inwestować w upgrade np. młota, jeśli za porównywalną liczbę punktów wykupić możemy zwiększoną siłę rażenia dla BoA. Jest to jedyny chyba problem pierwszej części, którego się autorom nie udało rozwiązać.