Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2XBOXGCN
Okładka Prince of Persia: The Two Thrones (PC)
OkładkaPrince of Persia: The Two Thrones (PC)

Prince of Persia: Dwa Trony

Prince of Persia: The Two Thrones

Kolejna odsłona wysoko ocenianej serii przygodowych gier akcji, traktującej o perypetiach tytułowego Księcia Persji, związanych z nieopatrznym uwolnieniem mitycznych piasków czasu.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | manipulacja czasem

Prince of Persia: Dwa Trony Premiera

1gru2005

PC PS2 XBOX GCN

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Prince of Persia to jeden z prekursorów gatunku platformówek. Autorem sukcesu był urodzony w Nowym Jorku Jordan Mechner, pierwsza część serii ukazała się już w 1989 roku. W sumie wydano ją na liczne platformy, takie jak Amiga, Apple II, Apple Macintosh, DOS, NES, Game Boy, SNES czy Sega Genesis. Pięć lat później pojawiła się kontynuacja, zaś w 1999 roku zupełnie odnowiona wersja - Prince of Persia 3D. Wprawdzie okazała się przeciętniakiem, ale za to w 2003 roku Ubisoft wydał świetnego sequela o podtytule Piaski Czasu, a w 2004 piątą w sumie część - Prince of Persia: Warrior Within. Następny odcinek - Prince of Persia: Kindred Blades - trzyma poziom poprzednich, oferując wiele godzin wspaniałej zabawy.

Rzecz dzieje się w Babilonie. Książę wraca tam z Wyspy Czasu ze swoją ukochaną Kaileeną. Zastaje swoje rodzinne strony w stanie wojny, a do tego całe królestwo obraca się przeciwko niemu. Książę rychło zostaje pojmany i Kaileena nie ma innego wyboru, jak poświęcić się i wykorzystać Piaski Czasu, by ocalić kochanka. Bohater trafia na ulice miasta jako zbieg, ponadto dowiaduje się, że stoczone przez niego walki obudziły do życia Mrocznego Księcia. Jego duch zaczyna stopniowo przejmować władzę nad Księciem.

W konsekwencji w Prince of Persia: Kindred Blades gramy właściwie dwiema postaciami - normalnym Księciem i jego mroczną wersją. Oboje korzystają z odmiennych stylów walki i inaczej się zachowują. Ciekawą sprawą jest ulepszony system walki w wolnym stylu (Free-Form Fighting), który pozwala nam w dowolny sposób pokonywać swoich wrogów. Możemy wykorzystać zabójczy sztylet albo wyeliminować przeciwnika jednym ciosem z ukrycia. Ze swoimi oponentami spotykamy się na niebezpiecznych balkonach, chaotycznie biegnących ulicach czy w podziemnych przejściach. Pojedynki są niesamowicie efektowne i realistyczne do tego stopnia, że czujemy, jakbyśmy sami dzierżyli w dłoni sejmitar.

Wciąż istotną rolę pełnią Piaski Czasu, dzięki którym spowalniamy bądź cofamy czas. Korzystamy z nich, gdy wokół nas pojawia się masa wrogów - wówczas ich eliminacja idzie nam znacznie łatwiej. Przydają się jednak przede wszystkim w razie śmierci bohatera. Ponadto Piaski Czasu w Prince of Persia: Kindred Blades posiadają nowe moce. Poza walką w grze spotykamy się ze średnio skomplikowanymi, ale przemyślanymi zagadkami. Połączenie elementów gier zręcznościowych i przygodowych zapewnia wymagające i przyjemne wyzwanie dla gracza.

Ostatnia modyfikacja 25 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 9377 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Prince of Persia: Dwa Trony cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia: Dwa Trony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Prince of Persia: Dwa Trony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX
GCN