Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 19:17

Prince of Persia – zapowiedź nowej odsłony w przyszłym tygodniu?

Firma Ubisoft poinformowała na oficjalnym profilu facebookowym marki Prince of Persia, że przyszły tydzień rozpocznie się od wiadomości na temat prawdopodobnie nowej odsłony serii o tytułowym Księciu z Persji. Czy nastąpi ogłoszenie prawowitej kontynuacji czy „zaledwie” gry na urządzenia z systemem iOS? A może to z dużej chmury mały deszcz i nie dowiemy się niczego konkretnego?

Zakończenie przygód Księcia i Eliki wskazywało na kontynuację – czy kiedykolwiek ją ujrzymy? - Prince of Persia – zapowiedź nowej odsłony w przyszłym tygodniu? - wiadomość - 2013-06-28
Zakończenie przygód Księcia i Eliki wskazywało na kontynuację – czy kiedykolwiek ją ujrzymy?

Wielu graczy powrotu cyklu Prince of Persia spodziewało się na tegorocznych targach E3 w Los Angeles. Niestety, tak się nie stało, ale przedstawiciel firmy Ubisoft niedawno ujawnił, że „coś się gotuje”. Czyżbyśmy doczekali się zapowiedzi szybciej, niż przewidywaliśmy? Francuski koncern uchylił rąbka tajemnicy na oficjalnym profilu Facebook poświęconym serii Prince of Persia, zapowiadając, że w przyszłym tygodniu pojawią się informacje dotyczące losów tej marki.

Jednakże po „hucznych” zapowiedziach konkurencyjnych koncernów (Square Enix i Codemasters) równie dobrze może chodzić nie o prawowitego spadkobiercę serii, a o wersję przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem iOS. W chwili obecnej raczej nie powinniśmy nastawiać się na wielkie ogłoszenie powrotu cyklu, którego ostatnia odsłona ukazała się w 2010 roku. Lepiej być miło zaskoczonym niż rozczarowanym, jak zapewne w przypadku Deus Ex: The Fall oraz Colin McRae Rally.

Przypomnijmy, że przygody Księcia Persji narodziły się w umyśle Jordana Mechnera, autora Karateki, i na komputerach osobistych ukazały się w 1989 roku. Gra zrobiła prawdziwą furorę wśród graczy z całego świata. Kontynuacja, wydana cztery lata później, nie zyskała takiej popularności, ale prezentowała równie wysoki poziom. Po niewypale, jakim była wersja 3D w 1999 roku, nastąpiła kolejna przerwa. Przynajmniej do czasu wyprodukowania przez firmę Ubisioft w 2003 roku Piasków Czasu, produkcji, która była początkiem wspaniałej trylogii (potem kwadrologii) zakończonej dwa lata później. Kolejne iteracje Prince of Persia nie wzbudziły już takiego entuzjazmu – ani cel-shadingowa edycja z 2008 roku, ani ostania część, Zapomniane Piaski. Czy teraz jest właściwy czas na powrót?

Książę powróci w nowym wydaniu? Trzymamy mocno kciuki za „dużą” wersję gry - Prince of Persia – zapowiedź nowej odsłony w przyszłym tygodniu? - wiadomość - 2013-06-28
Książę powróci w nowym wydaniu? Trzymamy mocno kciuki za „dużą” wersję gry

Od circa roku plotkuje się o następcy Prince of Persia, jednak ani gra o nazwie kodowej Zero, ani projekt Climax Studios to nie kontynuacja przygód Księcia Persji. To, że taka powstaje, nie mamy żadnych wątpliwości, pozostaje pytanie, czy przyszły tydzień przyniesie to, czego oczekują fani cyklu?