Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 11:00

autor: Sting

Far Cry 4, Beyond Good & Evil 2 i nowa odsłona Prince of Persia w drodze

Far Cry 4, Beyond Good & Evil 2 i nowa odsłona Prince of Persia znajdują się w fazie planowania w firmie Ubisoft. Alain Corre, europejski przedstawiciel rynkowego giganta, potwierdził, że owe trzy tytuły rozważane są jako potencjalne cele produkcyjne.

Far Cry 4, Beyond Good & Evil 2 i nowa odsłona Prince of Persia w drodze - ilustracja #1

W udzielonym Eurogamerowi wywiadzie Alain Corre, europejski przedstawiciel koncernu Ubisoft, potwierdził, że studio rozważa podjęcie prac nad Far Cry 4 i nową odsłoną Prince of Persia. W sprawie Beyond Good & Evil 2 podzielił się zaś kilkoma nowymi szczegółami. Corre podkreślił jednak z całą stanowczością, że za wcześnie jeszcze na oficjalne komunikaty w tej sprawie, ale – jak sam się wyraził – „coś już się gotuje w kotle”.

Zapytany o to, jak długo może się w nim gotować takie danie, np. nowa odsłona serii Prince of Persia, Corre odparł, że w tym przypadku Ubisoft podkręca nieco kurki z gazem. Co prawda, za chwilę ostudził nieco gorące oczekiwania graczy, stwierdzając, że gra ukaże się na rynku wtedy, kiedy deweloper uzna, że przyrządził coś smacznego, a przygotowanie dobrego dania musi nieco potrwać. Na szczęście przynajmniej już wiemy, że Ubisoft nad czymś pracuje i nieobecność Prince of Persia na targach E3 nie oznaczała zawieszenia serii.

Na nową odsłonę przygód najsłynniejszego komputerowego księcia będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. - Far Cry 4, Beyond Good & Evil 2 i nowa odsłona Prince of Persia w drodze - wiadomość - 2013-06-20
Na nową odsłonę przygód najsłynniejszego komputerowego księcia będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

W przypadku Beyond Good & Evil 2 Corre był nieco mniej tajemniczy, ponieważ potwierdził, że pracę nad tytułem już trwają, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o konkretach. To, co prawda, dość mało konkretna informacja odnośnie gry, której trailer pojawił się dobrych kilka lat temu, ale Corre stwierdził, że niektóre gry wymagają więcej czasu, aby spełnić wysokie wymagania graczy. Odnosząc się bezpośrednio do zapowiedzi filmowej, przedstawiciel Ubisoftu stwierdził, że została ona przyjęta przez środowisko bardzo entuzjastycznie, a Beyond Good & Evil 2 ukaże się wtedy, kiedy będzie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Najmniej dowiedzieliśmy się o potencjalnym rozpoczęciu prac nad Far Cry 4. W tym przypadku Corre był bardzo oszczędny w słowach i stwierdził jedynie, że Ubisoft zastanawia się nad przyszłością tej marki, ale trudno powiedzieć czy coś z tego wyjdzie. Zapewne jednak tak, ponieważ przedstawiciel Eurogamera znowu usłyszał zapewnie, że „coś już się powoli gotuje”.

Trudno sobie wyobrazić, aby seria Far Cry miała się nagle skończyć. - Far Cry 4, Beyond Good & Evil 2 i nowa odsłona Prince of Persia w drodze - wiadomość - 2013-06-20
Trudno sobie wyobrazić, aby seria Far Cry miała się nagle skończyć.

A wy, na którą z tych gier najbardziej liczycie?