Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 10:35

autor: Sarge

Produkcja Baldur's Gate 2: Enhanced Edition wstrzymana. Studio Overhaul Games wycofuje gry z Apple Store

Trent Oster ze studia Overhaul Games ogłosił, że gra Baldur's Gate: Enhanced Edition została wycofana ze sprzedaży w w sklepie Beamdog i Apple App Store. Oprócz tego wstrzymano na czas nieokreślony wydanie wersji na Androida, a także gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition.

Wydana pod koniec ubiegłego roku gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition została wycofana z ofert Apple App Store oraz sklepu Beamdog. Całą sprawę w liście do fanów na oficjalnej stronie internetowej wyjaśnił Trent Oster, prezes Beamdog i studia Overhaul Games.

„Ostatnio usunęliśmy Baldur’s Gate: Enhanced Edition ze sprzedaży w sklepie Beamdog oraz Apple App Store. Podjęliśmy te kroki na prośbę naszego partnera wydawniczego, podczas gdy teraz próbujemy rozwiązać szereg problemów kontraktowych. Niestety, dopóki ta sprawa nie zostanie rozwiązana, nie możemy wydać najnowszej łatki do gry oraz jej wersji na Androida. Uniemożliwia to również debiut Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Szczerze przepraszam fanów serii i obiecuję, że mocno pracujemy nad zaradzeniem tej sytuacji” – w ten sposób Trent Oster opisał problem na oficjalnej stronie internetowej.

Baldur's Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja klasyka z 1998 roku - Baldur's Gate: Enhanced Edition wycofany ze sprzedaży w sklepie Beamdog i Apple App Store - wiadomość - 2013-06-20
Baldur's Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja klasyka z 1998 roku

Twórcy uspokajają jednocześnie, że wszystkie osoby, które zakupiły grę w sklepie Beamdog lub Apple App Store, mogą bez problemu ją pobierać i cieszyć się rozgrywką. Deweloper nie może jednak zdradzać żadnych szczegółów na temat wspomnianych „problemów kontraktowych”. Warto również zaznaczyć, że Baldur’s Gate: Enhanced Edition jest nadal dostępne w sprzedaży m.in. na Steamie, więc posiadacze pecetów wciąż mają możliwość zakupu tego tytułu.

Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są użytkownicy urządzeń mobilnych. Posiadacze sprzętu od firmy Apple w ogóle stracili możliwość zakupu, a zwolennicy Androida nadal nie mogą doczekać się premiery gry. Do czasu rozwiązania problemów kontraktowych, twórcy nie mogą też nic oficjalnie ogłosić w sprawie Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Najgorsze jest to, że deweloper nie jest w stanie podać choćby przybliżonego terminu zakończenia tej nieprzyjemnej sprawy. Pozostaje więc czekać na więcej informacji.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja gry Baldur’s Gate z 1998 roku. Produkcja zawiera również kompletną zawartość dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Oprócz wsparcia dla wyższych rozdzielczości i nowych zestawów głosów bohaterów otrzymaliśmy również dodatkowe postacie, usprawniony tryb multiplayer oraz ponad 400 innych ulepszeń.