Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC)

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Zremasterowana edycja legendarnej gry cRPG, opracowanej przez studio BioWare w 1998 roku. Za odświeżenie gry odpowiada studio Overhaul Games, zaś przygotowany przez nie pakiet zawiera grę podstawową wraz z oficjalnym dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | reedycje/remastery/remaki | funkcje cross-platform | kooperacja | klasyczne RPG

Okładka Baldur's Gate: Enhanced Edition (PC)

data premiery gry:

28lis2012

PC

7gru2012

iOS

17kwi2014

AND

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona edycja jednego z najpopularniejszych tytułów role-playing w historii, opracowana przez studio Overhaul Games. Klasyczne Wrota Baldura wraz z dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy w nowej wersji oferują przede wszystkim dodatkową zawartość oraz usprawnioną oprawę audiowizualną.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition przenosi nas w fantastyczny świat Zapomnianych Krain, gdzie wcielamy się w sierotę wychowanego przez przybranego ojca Goriona. Spokojny i przyjemny okres dorastania dobiega końca wraz z atakiem rzezimieszków, na których czele stoi tajemnicza postać w zbroi, mającym na celu zabicie naszego bohatera – konfrontacja kończy się śmiercią Goriona i pojawieniem się mnóstwa pytań bez odpowiedzi. Wraz z przybraną siostrą, Imoen, ruszamy w głąb Zapomnianych Krain, by poznać przerażającą prawdę o naszym pochodzeniu i przeznaczeniu.

Gra jest klasyczną produkcją RPG z mechaniką zabawy zaprojektowaną na podstawie słynnego systemu Dungeons & Dragons, doskonale znanego wszystkim miłośnikom papierowych gier fabularnych. Historia zabiera nas i naszą liczącą do sześciu członków drużynę w długą podróż, wypełnioną nie tylko starciami z niezliczoną liczbą potworów, ale także rozmaitymi misjami, licznymi interakcjami z napotkanymi postaciami oraz rozwijaniem umiejętności naszej drużyny.

Ogromną zaletą produkcji jest fantastycznie wykreowany, żyjący własnym życiem świat. Twórcy przygotowali setki zróżnicowanych lokacji, pełne ukrytych tajemnic i niespodzianek, przez co odkrycie wszystkich sekretów Baldur’s Gate może pochłonąć nawet w setki godzin.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition nie zmienia podstawowych reguł zabawy, ale dodaje do gry zupełnie nową zawartość w postaci questów i przedmiotów, opracowaną przez osoby odpowiedzialne za oryginalne Baldur’s Gate. Oczywiście najważniejszą zmianą pozostaje odświeżona szata graficzna, przystosowująca tytuł do współczesnych standardów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena gry 6,9 / 10 na podstawie 801 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,5 / 10 na podstawie 363 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Baldur's Gate: Enhanced Edition

Wymagania wiekowe Baldur's Gate: Enhanced Edition

16+

Wymagania sprzętowe Baldur's Gate: Enhanced Edition

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja gry Baldur's Gate: Enhanced Edition - klasyka RPG w nowych szatach

Recenzja 3 grudnia 2012, 15:29

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to całkiem udana propozycja, która w znacznym stopniu ulepsza praktycznie każdy aspekt oryginału. Problem z oceną tego projektu polega jednak na tym, że nie do końca wiadomo, do kogo jest on kierowany. Starzy wyjadacze machną na niego ręką – oferuje bowiem bardzo niewiele nowej zawartości, a graficzne fajerwerki to nic innego jak zwykłe udogodnienia. Ci, którzy odbili się od pierwotnej wersji tej produkcji, z pewnością nie zapałają miłością do jej uwspółcześnionej edycji – to w końcu ta sama gra. Wreszcie osoby niezaznajomione z cyklem mogą poczuć się zagubione w skomplikowanych meandrach rozgrywki, która jest już naprawdę archaiczna (co nie znaczy, że zła – po prostu dzisiejsi gracze nie są do niej przyzwyczajeni). Chociaż więc dostosowano tytuł do współczesnych możliwości technologicznych – między innymi przenosząc go na iPady, Maki i Androida (wkrótce) – to jednak trudno znaleźć dla niego odpowiedniego odbiorcę.

PC
iOS
AND