Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (PC)

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy PC

Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast

Dodatek do bardzo znanej gry RPG, w którym rozwinięto fabułę i wprowadzono parę nowych elementów. Fabularnie rozszerzenie jest utrzymane w bardziej erpegowych klimatach i zawiera skomplikowane podziemia, pełne pułapek oraz tajnych przejść.

To jest dodatek do gry Wrota Baldura.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | kooperacja | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6maja1999

17lipca1999

pudełko PL

Dodatek Tales of the Sword Coast okazał się warty swojego pierwowzoru a nawet w wielu aspektach przewyższa go. TofSC jest chyba o wiele bardziej w klimacie starych RPG z dużą domieszką adventure niż samo BG. Akcja jest tutaj o wiele bardziej nasycona (mniej jest jałowego chodzenia i szukania czegoś ciekawego). Labirynty są wreszcie jakimś wyzwaniem: pułapki, tajne przejścia, teleportacje, zmiennokształtni potrafiący spowodować iż zatracamy świadomość tego co jest prawdą a co fałszem. No i wreszcie potwory na miarę naszej drużyny. Wbrew ogólnym opiniom TofSC nie jest kontynuacja BG tylko rozszerzeniem do tej gry. Akcja TofSC nie łączy się z głównym wątkiem BG i jest osobnym zbiorem questów. Aby grać w TofSC trzeba mieć pełną wersję BG.

  • W TofSC brak jest dodatkowych NPC-tów które moglibyśmy przyłączyć do drużyny.
  • Jest około 70 nowych przedmiotów i kilka nowych potworów.
  • Dodano około 20 nowych czarów dla maga i priesta, oraz dokonano kilka drobnych zmian w zasadach gry.
  • Podstawową zmianą w TofSC w porównaniu z BG jest podwyższenie ograniczenia punktów doświadczenia z 89000 na 161000 co daje nam możliwość awansowania postaci na wyższe poziomy.
  • Cztery nowe obszary zawierające wiele nowych podlokacji. Czas gry przewidziany przez twórców na ukończenie TofSC wynosi ok. 20 godzin.

Dodatek jest zlokalizowany w całości po polsku przez firmę CD Projekt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1871 głosów czytelników.

Gry podobne do Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Klasyfikacja PEGI Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MMX
  • 32MB
  • karta dźwiękowa
Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony]
Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony]

wiadomość15 marca 2012

Uwielbiana przez fanów RPG, seria Baldur's Gate powróci latem w rozszerzonej i odświeżonej edycji! Taką informację podało dzisiaj Atari na oficjalnej stronie gry.

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca
Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca

wiadomość29 maja 2009

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Takie szlagiery jak Icewind Dale czy Baldur's Gate do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Plotki atakują po raz kolejny - Baldur's Gate 3 w produkcji?!

wiadomość20 września 2008

Obrośnięta kultem seria Baldur’s Gate zakończyła się w 2001 roku na Tronie Bhaala, świetnym dodatku do drugiej części. Konsolowy cykl Dark Alliance pełnił bowiem rolę spin-offa, który z oryginałem wspólnych elementów miał niewiele. Możliwe jednak, że wszyscy fani komputerowych odsłon doczekają się prawdziwej kontynuacji przygód osadzonych w świecie Zapomnianych Krain.

Plotki dotyczące BioWare: KotOR w wersji MMO, Dragon Age na PS3, Baldur's Gate na NDS

wiadomość25 kwietnia 2007

Zapoczątkowany przez firmę BioWare Corporation cykl Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się kolejnej odsłony w postaci gry MMO. Takie rewelacje pojawiły się w dziale plotek, w ostatnim numerze amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly.

Baldur's Gate 3 w rękach BioWare?

wiadomość2 września 2004

Prawa do świata Dungeons & Dragons posiada obecnie koncern Atari, który zapewnił wszystkich o tym, iż dopilnuje aby kolejna część Baldur’s Gate na pewno powstała. Nie ujawniono jednak oficjalnie jakiemu zespołowi programistów zostanie powierzone to arcytrudne zadanie, polegające na stworzeniu trzeciej części kultowej gry z tej serii, znanej w Polsce pod nazwą Wrota Baldura. Co więcej, BioWare – producent pierwszych odsłon owej sagi, wydawać by się mogło oczywisty kandydat na to stanowisko, w oficjalnej wypowiedzi Atari został skreślony z listy potencjalnych kandydatów (czytaj - news z 21 sierpnia 2004). Tymczasem, jeden z pracowników studia BioWare - Georg Zoeller, na oficjalnym forum firmowym potwierdził ową wiadomość w tak specyficzny sposób, że istnieją podejrzenia, jakoby to właśnie BioWare miało tworzy BG3.