Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2012, 20:35

autor: Ender

Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony]

Uwielbiana przez fanów RPG, seria Baldur's Gate powróci latem w rozszerzonej i odświeżonej edycji! Taką informację podało dzisiaj Atari na oficjalnej stronie gry.

Baldur's Gate powróci latem... jako edycja rozszerzona [news uaktualniony] - ilustracja #1

W tamtym miesiącu informowaliśmy, że na witrynie baldursgate.com pojawił się zagadkowy teaser świadczący o tym, że w produkcji może znajdować się jakiś projekt związany z serią Baldur`s Gate, ukochaną przez większość fanów komputerowych RPG-ów. Dziś na tej samej stronie, zegar zaczął obliczać czas do bliżej nieokreślonego wydarzenia lub ogłoszenia. Już wiemy, że chodziło o zapowiedź odświeżonej i rozszerzonej wersji pierwszej części Baldur`s Gate. Jej producentem będzie firma Atari. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących produkcji poza przybliżoną datą premiery, wyznaczoną na lato tego roku oraz jej tytułem - Baldur`s Gate Enhanced Edition. Nie wiemy więc na razie na jakie platformy poza PC trafi gra oraz jakich zmian mogą oczekiwać fani tytułu. Jeżeli w najbliższym czasie pojawią się nowe informacje na temat nowego-starego Baldur`s Gate, niezwłocznie je podamy.

UAKTUALNIENIE: Za konwersję tytułu odpowiada studio Overhaul Games, należące do firmy Beamdog, prowadzącej serwis dystrybucji cyfrowej o tej samej nazwie. W imieniu dewelopera, przedstawiciel Beamdog zapewnił:

"To edycja rozszerzona, a nie bezpośrednia konwersja. Dysponujemy kodem tytułu i dokonujemy w nim znaczących poprawek.”

Jak zaręczył, gra będzie posiadała „nową zawartość”, nad którą pracować mają między innymi osoby należące do oryginalnego zespołu zajmującego się Baldur`s Gate. Co więcej, nie zabraknie w niej także wszystkiego tego co gracze mogli znaleźć w dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Poza tym, potwierdził również, że na razie nie zdecydowano na jakie platformy trafi tytuł i kiedy ostatecznie zostanie to ogłoszone.

UAKTUALNIENIE II: Wygląda na to, że poza pierwszą częścią sagi Overhaul Games udoskonali także jej drugą odsłonę. Baldur’s Gate II: Enhanced Editiom pojawi się zapewne w tym samym czasie co Baldur`s Gate Enhanced Edition i nie wykluczone, że zawierać będzie dodatek Tron Bhaala.