Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 12:30

autor: ziooleck

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Takie szlagiery jak Icewind Dale czy Baldur's Gate do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Pamiętacie Black Isle i szereg kultowych tytułów sygnowanych przez to wyjątkowe studio? Mowa tu przede wszystkim o niezapomnianych cRPG obdarzonych licencją Forgotten Realms. Takie szlagiery, jak Icewind Dale czy Baldur’s Gate, do dzisiaj śnią się po nocach wszystkim miłośnikom gier fabularnych. Mamy dla nich wyjątkową wiadomość - już niebawem Platynowa Kolekcja firmy CDP poszerzy się o unikalne wydanie Legendy RPG.

Jak sama nazwa wskazuje, niecodzienna edycja będzie zawierać najbardziej rozpoznawalne pozycje ze świata lochów i smoków. Wśród nich znajdziemy wszystkie odsłony Baldur's Gate i Icewind Dale oraz przesączone mrocznym klimatem Planescape: Torment. Warto zauważyć, że wydanie obejmuje nie tylko podstawowe wersje gry, ale również oficjalne rozszerzenia. W ramach uzupełnienia kolekcji, zestaw zostanie wzbogacony o popularne swego czasu Lionheart: Legacy of the Crusader. Fabuła tej nietuzinkowej gry przenosi nas w realia XV wieku przyprawionego szczyptą magii i tajemnych rytuałów. Odmieniony świat jest następstwem okoliczności, które miały miejsce podczas trzeciej krucjaty. Wiadomo jedynie, że niewyjaśnione zdarzenia podczas oblężenia Acre sprowadziły na Ziemię złe moce i na zawszę odmieniły znany nam świat. Produkcja Reflexive Entertainment zyskała bardzo przychylne noty i z czystym sumieniem można zaliczyć ją do panteonu bogów cRPG.

Legendy RPG powrócą przed końcem czerwca - ilustracja #1

Legendy RPG zostaną wydane pod szyldem Platynowej Kolekcji, co przekłada się na stosunkowo niską cenę. Juz za 69,90 złotych otrzymamy dwie płyty DVD wypchane po brzegi porywającymi historiami i lokacjami czekającymi na odkrycie. Co więcej, każda pozycja została obdarzona profesjonalną polską wersją językową, co stanowi swoistą wisienkę na szczycie tortu. Wśród użyczających głosów aktorów znajdziemy takie osobistości, jak: Piotr Fronczewski, Wiktor Zborowski bądź Jan Kobuszewski. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? Oficjalna premiera Legend RPG została zapowiedziana na 19 czerwca tego roku.