Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 12:20

Nowy zwiastun Mass Effect 2 - Shepard żyje!

Dziś w sieci opublikowany został również nowy zwiastun Mass Effect 2. Po raz pierwszy ekipa studia BioWare zajmująca się developingiem pozycji zdecydowała się prezentację właściwej rozgrywki. Ujrzeliśmy dzięki temu kilka nowych zagrań i upewniliśmy, że Shepard faktycznie żyje.

Dziś w sieci opublikowany został również nowy zwiastun Mass Effect 2. Po raz pierwszy ekipa studia BioWare, zajmująca się developingiem pozycji, zdecydowała się na prezentację właściwej rozgrywki. Ujrzeliśmy dzięki temu kilka nowych zagrań i upewniliśmy, że Shepard faktycznie żyje.

Nowy zwiastun Mass Effect 2 - Shepard żyje! - ilustracja #1

Zwiastun rozpoczyna efektowne wejście Normandii, która powraca w glorii i chwale, uzupełnione komentarzem jak najbardziej żywego Sheparda. Oznajmia on, że został wysłany na niezwykle ciężką misję. Zabiera na nią najbardziej elitarnych żołnierzy, lecz nawet to może się okazać niewystarczające, by przetrwać. Kolejne sceny to już czysta akcja.

Widzimy niedostępne do tej pory animacje postaci, najprawdopodobniej efekt skorzystania z nowego rodzaju broni (tzw. „nuke guna”), a także nieznane formy przeciwników. Całość jest oczywiście niezwykle dynamiczna – wygląda zdecydowanie bardziej strzelankowo niż odsłona pierwsza, wydana na Xboksa 360 w listopadzie 2007 roku (pół roku później na PC). Wiemy jednak, że pełna wersja nie powinna jednak odbiegać od tego, czego doświadczyliśmy półtora roku temu.

Ostatnie dni przyniosły kilka zupełnie nowych faktów na temat Mass Effecta 2. Dowiedzieliśmy się np., że w drugiej odsłonie serii zawarte zostaną zróżnicowane zakończenia. Wcześniej informowaliśmy Was również o elementach fabuły oraz specjalnym dodatku DLC łączącym wydarzenia z części pierwszej z tym z drugiej. Czekamy na kolejne szczegóły, które powinniśmy poznać już w przyszłym tygodniu w trakcie targów E3. Mass Effect 2 zostanie wydany na PC i Xboksa 360 w 2010 roku.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej