Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 11:59

Nowe poszlaki w śledztwie na temat nowej produkcji Hideo Kojimy

Serwis zwiastujący zapowiedź nowej produkcji Hideo Kojimy i jego ekipy z Kojima Productions został ponownie zaktualizowany – i to wcześniej niż mogliśmy się spodziewać. Na jego łamach zagościła podobizna Raidena, a także grafika przedstawiająca maskę, odsyłająca nas na łamy zupełnie innego portalu, powiązanego jednakże z całą akcją, noszącą kodową nazwę NEXT.

Serwis zwiastujący zapowiedź nowej produkcji Hideo Kojimy i jego ekipy z Kojima Productions został ponownie zaktualizowany – i to wcześniej, niż mogliśmy się spodziewać. Na jego łamach zagościła podobizna Raidena, a także grafika przedstawiająca maskę, odsyłająca nas na łamy zupełnie innego portalu, powiązanego jednakże z całą akcją, noszącą kodową nazwę NEXT.

Nowe poszlaki w śledztwie na temat nowej produkcji Hideo Kojimy - ilustracja #1
Nowe poszlaki w śledztwie na temat nowej produkcji Hideo Kojimy - ilustracja #2

Do ujawnienia nowych szczegółów pozostało jeszcze ponad 80 godzin. Kolejnymi wskazówkami są nie tylko nowe litery („C”, „O”, „P”) i cyfry – jak choćby „6”, którą możemy odczytać również jako odwrócone „g”, wskazujące na powolne ujawnianie skrótu „MGS” – ale również podobizna Raidena (niektórzy twierdzą, że to Gray Fox ). Przedwczoraj ujawnił ją również magazyn Famitsu. Doszliśmy wówczas do wniosku, że najprawdopodobniej chodzi tu o wskazanie głównych bohaterów historii – kolejne grafiki sugerują, że będą nimi Big Boss oraz wspomniany Raiden.

Nowym tropem w śledztwie wydaje się być serwis o tajemniczej nazwie „MASK”. Przechodzimy do niego, klikając wspomnianą na początku grafikę. Zawarto na nim trzy rysunki – maskę przedstawiającą twarz kobiety, następnie ten sam twór, tyle że mocno sfatygowany, a następnie czarne tło.

Internet huczy od plotek. Przeważającym rozwiązaniem pozostaje jednak ciągle piąta odsłona marki Metal Gear Solid.