Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 maja 2009

Twórcy Rise of Nations uratowani
Twórcy Rise of Nations uratowani

Hed, 27 maja 2009, 19:24

Studio Big Huge Games, odpowiedzialne między innymi za świetną strategię Rise of Nations, zostało uratowane przed zamknięciem przez firmę 38 Studios, należącą do gwiazdy baseballa Curta Shillinga. Drugie przedsiębiorstwo przejęło wszystkie materiały, technologie i marki Big Huge Games, w tym nieukończone produkcje (God: The Game, Ascendant), o których pisaliśmy w kwietniu tego roku.

Namco Bandai otworzy w Polsce nowy oddział

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2009, 15:58

Korporacja Namco Bandai Holdings zamierza zainwestować w Polsce sumę 1 mln euro (1,4 mln dolarów) i prawdopodobnie już w sierpniu otworzy u nas pod nazwą Bandai Polska Spółka z o.o. oddział sprzedaży i marketingu swoich produktów.

Twórcy Frontlines: Fuel of War zapowiadają nową grę

Jiker, 27 maja 2009, 14:45

Firma KAOS Studios, producent dobrze przyjętej taktycznej strzelaniny Frontlines: Fuel of War, ujawniła pierwsze szczegóły na temat swojego kolejnego dzieła – strzelaniny FPP o tytule Homefront. Produkcja zostanie wydana w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputery osobiste.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Resident Evil 5, Wii Fit) 27/05/09

Jiker, 27 maja 2009, 14:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowości w World of Warcraft, premiera ścieżek dźwiękowych do Street Fighter IV i Resident Evil 5, szczegóły o edycji kolekcjonerskiej Star Ocean: The Last Hope i inne. Zapraszamy do lektury.

The Grinder wzorowany na Left 4 Dead kolejną produkcją autorów The Conduit
The Grinder wzorowany na Left 4 Dead kolejną produkcją autorów The Conduit

Jiker, 27 maja 2009, 12:59

Firma High Voltage Software wyrasta powoli na czołowego producenta gier na Wii. Producent z szesnastoletnim doświadczeniem zapowiedział właśnie swoją trzecią produkcję na najnowszą stacjonarną konsolę Nintendo – strzelaninę FPP The Grinder, wzorowaną na świetnym Left 4 Dead.

NetDevil opóźnia premierę Jumpgate: Evolution
NetDevil opóźnia premierę Jumpgate: Evolution

Jiker, 27 maja 2009, 12:54

Scott Brown ze studia NetDevil poinformował na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry Jumpgate: Evolution o przesunięciu światowego debiutu tego długo oczekiwanego, kosmicznego MMO. Produkcja znajdująca się w fazie dewelopingu już od blisko trzech lat nie trafi zatem do sprzedaży w czerwcu, jak to wcześniej zapowiadano.

Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront
Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront

Łosiu, 27 maja 2009, 12:53

Jak wspominaliśmy parę dni temu LucasArts przygotowuje nową grę na konsole przenośne DS i PSP, związaną z marką Battlefront i stanowiącą kontynuację wydanego w 2007 roku Star Wars: Renegade Squadron. Oto kolejne informacje, które powinny zainteresować nie tylko osoby czekające na ten tytuł, ale wszystkich, którzy interesują się uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa.

Data premiery Guitar Hero 5
Data premiery Guitar Hero 5

Hed, 27 maja 2009, 12:45

Z informacji przedstawionej na oficjalnej stronie Guitar Hero wynika, że piąta już odsłona jednej z najbardziej popularnych muzycznych serii zostanie wydana 1 września. Data ta dotyczy zapewne w pierwszej kolejności rynku amerykańskiego (na razie nie przedstawiono szczegółów). Rozpoczął się również konkurs promujący grę, dostępny niestety wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Tony Hawk: RIDE - jazda warta ceny?
Tony Hawk: RIDE - jazda warta ceny?

ziooleck, 27 maja 2009, 12:20

Na ramionach Tony Hawk: RIDE ciąży bardzo odpowiedzialna misja. Gra ma za zadanie przywrócić dawną chwałę serii i zdetronizować rządzące od niedawna SKATE. Według Activision, pomoże jej w tym unikalna deska, która całkowicie odmieni wizję gier skate'owych. Jak jednak działa dziwaczne akcesorium?

Heavy Rain dopiero w przyszłym roku?
Heavy Rain dopiero w przyszłym roku?

ziooleck, 27 maja 2009, 11:50

Heavy Rain od początku pełniło rolę Mekki dla posiadaczy Playstation 3. Niesamowite środowisko i nowoczesne rozwiązania technologiczne użyte przy produkcji gry mają uświadomić ludzkości potęgę konsoli. Wedle pierwszych zapowiedzi Sony, objawienie powinno nastąpić wraz z końcem tego roku. Niestety, niewykluczone, że na oficjalną premierę poczekamy znacznie dłużej.

EMPiK - Top Lista - tydzień 21 (27/05/09)

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2009, 11:37

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 18 a 24 maja i zostały zebrane w 136 salonach sieci.

Weekend z darmowym Unreal Tournament III
Weekend z darmowym Unreal Tournament III

ziooleck, 27 maja 2009, 11:20

Unreal Tournament III bez wahania można zaliczyć do jednej z najpopularniejszych strzelanin sieciowych. Masa turniejów, niezliczone rankingi i, przede wszystkim, rzesze użytkowników bez trudu napędzają machinę przygotowaną przez Epic Games. By jeszcze bardziej poszerzyć grono odbiorców, twórcy zdecydowali po raz kolejny udostępnić tytuł całkowicie za darmo.

Konkurs: Gra za friko! (27/05/09)

Major Doktor Upiorna, 27 maja 2009, 11:00

Witam w kolejnej części konkursu Gra za friko! Tym razem do wzięcia jest gra Speedway Liga. Jedyne co musicie zrobić aby ją wygrać to wziąć udział w rozpoczynającym się właśnie konkursie.

Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją
Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją

Jiker, 27 maja 2009, 10:50

Najnowszy raport finansowy koncernu Take-Two obfituje w sporą liczbę niezwykle interesujących wiadomości. Do tej pory wyodrębniliśmy z niego trzy obszerne informacje – pisaliśmy o opóźnieniu premiery Mafii 2 i Red Dead Redemption, podaliśmy datę premiery BioShocka 2, a także ujawniliśmy pierwsze szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do Grand Theft Auto IV.

Szczegóły Cities XL ujawnione
Szczegóły Cities XL ujawnione

Hed, 27 maja 2009, 10:46

Monte Cristo ujawniło szczegóły swojego najnowszego projektu, czyli Cities XL, zapowiadanej już ponad rok temu produkcji o budowaniu miast. Gra ma oferować tryby rozgrywki solowej oraz wieloosobowej. Autorzy szykują 25 różnych map przedstawiających zupełnie odmienne krajobrazy (skaliste kaniony, trawiaste wzgórza, ośnieżone góry) oraz około 500 budynków w różnych stylach architektonicznych.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 - 23 maja)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 - 23 maja)

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2009, 10:00

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 17 a 23 maja.

Prequel filmowej trylogii Piratów z Karaibów w postaci gry
Prequel filmowej trylogii Piratów z Karaibów w postaci gry

Hed, 27 maja 2009, 09:19

Firmy Disney Interactive Studios oraz Propaganda Games pracują nad Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned. Nowe dzieło przedstawi graczom możliwość wcielenia się w groźnego pirata. Gra ma oferować ogromny, otwarty świat, sporo akcji oraz elementy RPG. Jak sama nazwa wskazuje, otrzymamy propozycję powiązaną z serią popularnych filmów, czy raczej osadzoną w tym samym uniwersum.

Piąty Metal Gear Solid już niemal pewny. Głównymi bohaterami Big Boss i Raiden?
Piąty Metal Gear Solid już niemal pewny. Głównymi bohaterami Big Boss i Raiden?

Jiker, 27 maja 2009, 09:00

Serwis internetowy zwiastujący zapowiedź nowego dzieła Hideo Kojimy doczekał się kolejnej aktualizacji. Zmianie uległa pogoda. Najważniejsze jest jednak ujawnienie kolejnych wskazówek mających przybliżać nas do uzyskania odpowiedzi na zasadnicze pytanie: czy produkcja będzie kolejną odsłoną cyklu Metal Gear?

Mafia II i Red Dead Redemption opóźnione
Mafia II i Red Dead Redemption opóźnione

Hed, 27 maja 2009, 08:21

Wraz z ogłoszeniem niezadowalającej sytuacji finansowej w ostatnim okresie, firma Take-Two poinformowała o opóźnieniu dwóch tytułów – Mafii II oraz Red Dead Redemption. Oba produkty, oczekiwane przez miłośników mafijnych i westernowych klimatów, pojawią się dopiero w pierwszej połowie roku fiskalnego 2010. Podobna informacja pojawiła się na oficjalnej stronie gry Mafia II.

Ujawniono datę premiery BioShock 2
Ujawniono datę premiery BioShock 2

Jiker, 27 maja 2009, 07:40

Koncern Take-Two podzielił się z nami oficjalną datą premiery BioShock 2. Termin europejskiego debiutu – do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że nastąpi on w październiku – został w efekcie ustalony na 30 października. Kilka dni później, bo 3 listopada, we własną edycję zagrają Amerykanie.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (10 - 16 maja 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (10 - 16 maja 2009)

Przemysław Zamęcki, 27 maja 2009, 07:33

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 10 do 16 maja 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

The Ballad of Gay Tony - pierwsze szczegóły o drugim DLC do GTA IV
The Ballad of Gay Tony - pierwsze szczegóły o drugim DLC do GTA IV

Jiker, 27 maja 2009, 07:00

Firmy Rockstar Games oraz Take-Two ujawniły z przytupem pierwsze szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do Grand Theft Auto IV. Ekskluzywna, względem konsoli Xbox 360, zawartość dodatkowa zostanie udostępniona jesienią bieżącego roku pod tytułem The Ballad of Gay Tony. Tak, to nie żart.