Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2009, 12:53

Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront

Jak wspominaliśmy parę dni temu LucasArts przygotowuje nową grę na konsole przenośne DS i PSP, związaną z marką Battlefront i stanowiącą kontynuację wydanego w 2007 roku Star Wars: Renegade Squadron. Oto kolejne informacje, które powinny zainteresować nie tylko osoby czekające na ten tytuł, ale wszystkich, którzy interesują się uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa.

Jak wspominaliśmy parę dni temu, LucasArts przygotowuje nową grę na konsole przenośne DS i PSP, związaną z marką Battlefront i stanowiącą kontynuację wydanego w 2007 roku Star Wars: Renegade Squadron. Oto kolejne informacje, które powinny zainteresować nie tylko osoby czekające na ten tytuł, ale wszystkich, którzy interesują się uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa.

Przede wszystkim znany jest przybliżony termin ukazania się gry - jesień tego roku. Producentami gry będą: Rebellion w wersji na PSP (Star Wars: Renegade Squadron, Star Wars: Battlefront II na PSP) i n-Space w wersji na Nintendo DS (Star Wars: The Force Unleashed na DS), tak więc studia doświadczone nie tylko w pracach z marką Star Wars, ale i przenośnymi konsolkami.

Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront - ilustracja #1
Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront - ilustracja #2

wersja PSP

Główna kampania skupiać się będzie na walce pomiędzy zupełnie nowymi klonami, znanymi z trzech ostatnich filmów Star Wars, a noszącymi numery X1 i X2. Od swoich braci odróżnia ich materiał genetyczny, z którego zostali stworzeni – nie otrzymali bowiem genów Jango Fetta, lecz jakiegoś nieznanego z imienia mistrza Jedi, by tym lepiej wykonać plan 66 (chodzi o „ostateczne rozwiązanie kwestii Jedi”, którym zajął się Imperator i Darth Vader). Jednak jeden z nich, chodzi o numer X2, odzyskuje świadomość i dołącza do rebeliantów. W trakcie gry dojdzie do konfrontacji obu braci, która stanowić będzie punkt kulminacyjny fabuły.

Gra na samym początku zabawy pozwoli na wybranie szeregu cech swojej postaci – od płci i rasy, poprzez atrybuty, aż po szczegóły uzbrojenia. Podczas rozgrywki, co widać wyraźnie na screenach, odwiedzimy szereg lokacji znanych nam z filmów (m.in. Hoth, Tatooine, Yavin IV) i weźmiemy udział w wielu potyczkach, w których albo staniemy z przeciwnikiem twarzą w twarz, albo zasiądziemy za sterami dobrze znanych pojazdów. Autorzy przewidzieli specjalny system gry, pozwalający na toczenie walki na wielu poziomach – od powierzchni planety, po przestrzeń kosmiczną, i to w czasie jednej bitwy. Brzmi co najmniej zachęcająco.

Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront - ilustracja #3
Więcej informacji o nowej grze z serii Star Wars: Battlefront - ilustracja #4

wersja NDS

Oprócz rozgrywki dla pojedynczego gracza do dyspozycji oddany zostanie multiplayer pozwalający zmierzyć się 16 graczom jednocześnie (w wersji PSP) lub czterem na Nintendo DS. Fani powinni być w pełni usatysfakcjonowani.