Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron (PSP)
OkładkaStar Wars: Battlefront - Renegade Squadron (PSP)

Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron PSP

Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron to taktyczna gra akcji, przygotowana wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli ze stajni Sony.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | Star Wars | filmy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron Premiera PSP

9października2007

producent: Rebellion wydawca: LucasArts Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron to taktyczna gra akcji, przygotowana wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli ze stajni Sony. Należy ona do popularnego cyklu, swoimi korzeniami sięgającego roku 2004 i stworzonego w oparciu o kultowe dzieła kinematograficzne spod znaku Star Wars.

Warstwa fabularna została skupiona wokół tytułowej eskadry, będącej jednostką należącą do Sojuszu Rebeliantów. Pod wodzą Hana Solo owa grupa żołnierzy wykonuje szereg niebezpiecznych misji, skierowanych przeciwko Imperium Galaktycznemu. W trakcie rozgrywki trzeba nie tylko rozbijać oddziały nieprzyjaciół czy przejmować ich obiekty, ale również zdobywać informacje i odbijać zakładników. Akcja została umiejscowiona pomiędzy początkiem czwartej, a końcem piątej części filmowych Gwiezdnych Wojen. Na przestrzeni wydarzeń, zgodnych z oryginalną historią, umieszczono jedenaście wymagających bitew.

Rozpoczynając zabawę w pierwszej kolejności należy stworzyć sterowane postaci – wśród zaimplementowanych znajduje się m.in. admirał Ackbar, Obi-Wan Kenobi, IG-88, Asajj Ventress, Kit Fisto i wiele innych, znanych m.in. z gry Star Wars: Battlefront II. W niniejszej edycji developerzy zrezygnowali z dobrze znanych klas i pozwolili na samodzielne decydowanie o umiejętnościach bohaterów. Wybrane cechy w pewnym stopniu determinują ekwipunek danej osoby, a więc gracz musi także wyposażyć każdą z nich w odpowiedni sprzęt i broń. Poszczególne elementy konkretnej postaci (cechy podstawowe, posiadane przedmioty i wygląd) rozwija się w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych zadań.

Z myślą o miłośnikach Gwiezdnych Wojen zabawa w znacznym stopniu odbywa się w lokacjach doskonale znanych z filmów, książek czy gier (przykładowo Dolina Sithów na planecie Korriban czy pole asteroid, powstałe w wyniku zniszczenia planety Alderaan). Niemniej jednak pojawia się także szeroki wachlarz nie występujących wcześniej map. Wirtualne środowiska przemierza się nie tylko na pokładach statków kosmicznych (np. Sokół Millenium i statek bojowy Obi-Wana Kenobiego), ale także wykorzystuje się pojazdy naziemne, jak czołgi T4-B.

Poza starciem ze Sztuczna Inteligencją użytkownicy otrzymali również sposobność do zmierzenia się w niezwykle rozbudowanym trybie multiplayer. Poprzez połączenie lokalne swoje umiejętności sprawdza ośmiu graczy (dla porównania w Star Wars: Battlefront II do zabawy wieloosobowej przystępowały jedynie cztery osoby), natomiast poprzez Internet do walki staje nawet szesnastu posiadaczy PlayStation Portable.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Wars: Battlefront - Renegade Squadron Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB