Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo (PSP)

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo PSP

SOCOM: U.S. Navy SEALs to trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się w dowódcę oddziału amerykańskich komandosów.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

8listopada2005

19kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SOCOM: U.S. Navy SEALs od Zipper Interactive rządzi na konsolowym rynku gier online, umożliwiających poznanie od podszewki fachu komandosa. Nie dziwi zatem fakt, iż Zipper postanowił wydać swoją flagową produkcję na PSP. Dzięki ogromnej mocy tej maszynki gra została okrojona tylko z kilku elementów w stosunku do wersji PS2.

Największym problemem dla twórców było oczywiście odpowiednie przeniesienie kontroli na postaciami, która na dwóch gałkach analogowych sprawowała się wyśmienicie. Na PSP postanowiono użyć tzw. systemu lock-on, który polega na namierzaniu przeciwników. Samo namierzenie wroga nie gwarantuje jednak, że każdy nasz strzał trafi w cel. Aby trafić oponenta w czuły punkt taki jak głowa czy serce, należy poruszać się znacznie wolniej, dzięki czemu poprawi się nasza celność. Nową opcją jest też free look, która pozwala rozglądać się podczas spoczynku, a jej główne zastosowanie to celowanie karabinem snajperskim. W grze bardzo ważnym elementem jest dobre maskowanie swojej obecności na terytorium wroga, w którym pomaga nam specjalny wskaźnik pokazujący jak bardzo jesteśmy dostrzegalni. Bardzo ciekawym elementem jest też tzw. crosstalk, czyli opcja pozwalająca graczom na komunikowanie z użytkownikami wersji na PS2 (SOCOM 3: U.S. Navy SEALs). Obie wersje świetnie uzupełniają się nawzajem.

Wszystkie bronie obecne na dużą konsolę są również dostępne tutaj. W dodatku jest 14 misji w czterech różnych otoczeniach. Tryb instant action pozwala na rozgrywanie każdej misji w różnych wariacjach, co z pewnością daje długie godziny gry dla bardziej zaciętych graczy. Jedyną poważną zmianą, którą da się odczuć jest zmniejszenie ilości członków w naszej drużynie z 4 do 2. Widocznie konsola nie posiada na to wystarczającej pamięci, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ grafika wynagradza nam tą stratę w pełni. Jest bogata w detale, zarówno otoczenia jak i postaci. Animacja nie pozostawia wiele do życzenia, a muzyka w połączeniu z różnymi odgłosami buduje fantastyczną atmosferę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32
SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo - recenzja gry
SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo - recenzja gry

Recenzja 11 maja 2006, 09:09

Po zaliczeniu danego obszaru wasze poczynania przedstawione są w specjalnym podsumowaniu. Statystyki podzielone zostały na grupy, oceniane pod względem: umiejętności cichej eliminacji wrogów, celności strzałów, współpracy teamu oraz liczby zrealizowanych celów. Każda grupa otrzymuje ocenę (grade) cząstkową, a średnia z tych ocen daje ocenę końcową misji. Realizacja wszystkich celów, odkrycie bonusów, cicha i pomysłowa eliminacja wrogów oraz duża liczba aresztowań skutkują oceną maksymalną. Jeśli jednak nie do końca postępowaliście w zgodzie z założeniami odprawy, to ocena końcowa będzie niska. Tylko po co się męczyć nad śrubowaniem dobrego wyniku, skoro nawet z niską oceną, prąc do przodu niczym taran przechodzi się dalej? Tylko śmierć członka teamu lub konwojowanej osoby powoduje niezaliczenie misji.