Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2010, 12:03

autor: Jiker

Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przełożeniu premiery nowego dodatku do EVE Online, demie ModNation Racers, potencjalnej zapowiedzi GTA V, plotkach o Star Wars: Battlefront 3, a także kontynuacji PixelJunk Shooter. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przełożeniu premiery nowego dodatku do EVE Online, demie ModNation Racers, potencjalnej zapowiedzi GTA V, plotkach o Star Wars: Battlefront 3, a także kontynuacji PixelJunk Shooter. Zapraszamy do lektury.

EVE Online

Tyrannis, najnowsze rozszerzenie do kosmicznej gry MMO EVE Online, zostanie opublikowanie nie 18, a dopiero 26 maja. Firma CCP zdecydowała się na przesunięcie debiutu aktualizacji z uwagi na chęć dopracowania kilku jej elementów. Przypominamy, że dzięki Tyrannis gracze będą mogli m.in. kolonizować wszystkie dostępne w grze planety, badać ich powierzchnię (i wnętrze) pod kątem występowania minerałów i surowców naturalnych oraz budować odpowiednie struktury do ich wydobywania, składowania i przetwarzania.

AQUA – Naval Warfare

Niezależne studio deweloperskie Games Distillery poinformowało, że jego najnowsza produkcja – steampunkowa strzelanina AQUA: Naval Warfare, w której gracz przejmie kontrolę nad morskim krążownikiem – trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live Arcade w najbliższą środę, czyli 19 maja. Producent nie ujawnił niestety ceny swojego dzieła. Możemy się jednak spodziewać, że zostanie ustalona na poziomie od 800 do 1200 punktów MS.

Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10 - ilustracja #1

Hot Shots Tennis: Get a Grip

Amerykański oddział Sony Computer Entertainment poinformował, że sportowa produkcja Hot Shots Tennis: Get a Grip na PSP (autorstwa studia Clap Hanz), trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 29 czerwca. Produkcja podejmuje temat tenisa ziemnego, czyniąc to jednak z przymrużeniem oka. Pod względem stylu i mechaniki rozgrywki HST: Get a Grip przypomina inną serię Clap Hanz, czyli Hot Shots Golf (znaną również jako Everybody’s Golf). Twórcy oddadzą do dyspozycji graczy dziesiątki zróżnicowanych postaci, wiele kortów osadzonych w ciekawych krajobrazach, a także możliwość odblokowania wielu dodatków (w tym Helghastów z Killzone 2).

Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10 - ilustracja #2

Nintendo

Jeszcze dzisiaj, firma Nintendo wspólnie z organizacją American Heart Association przeprowadzi w Nowym Jorku specjalną konferencję. Zachodnie serwisy donoszą, że najprawdopodobniej dojdzie wówczas do ogłoszenia ważnej informacji związanej z urządzeniem Wii Vitality Sensor, mającym badać puls gracza.

Fenimore Fillmore – The Westerner

Studio Revistronic poinformowało, że jeszcze w maju do oferty serwisu WiiWare trafi specjalna wersja pecetowej gry przygodowej Fenimore Fillmore: The Westerner z 2004 roku. Posiadacze Wii wcielą się w niej w nieudolnego kowboja o Fenimore’a Fillmore’a, który zdecyduje się pomóc biednym farmerom .

ModNation Racers

W środę do oferty europejskiego PlayStation Network trafi demo gry wyścigowej ModNation Racers w wersji na PlayStation 3. Dzięki niemu gracze będą mogli przetestować pojedynczy tor, opcję multiplayer na podzielonym ekranie (dla maksymalnie czterech osób), a także edytor tras. Publikacja demonstracji nastąpi na dwa dni przed oficjalnym debiutem ModNation Racers w krajach Unii Europejskiej.

Star Wars: Battlefront 3

Użytkownicy głównego forum dyskusyjnego społeczności Star Wars: Battlefront dotarli do informacji odnoszących się do trzeciej odsłony cyklu. Ich źródłem jest lista serwerów GameSpy, uzupełniona w ostatnich dniach o wpisy dotyczące kontynuacji popularnej strzelaniny w wersjach na PC, PlayStation 3, Wii i PSP (GameSpy nie uwzględnia edycji na X360). Jest to o tyle dziwne, że jeszcze miesiąc temu redakcja bloga Kotaku donosiła o wstrzymaniu prac nad SW:B3.

Grand Theft Auto V

Jesse Divnich z grupy EEDAR twierdzi, że firma Rockstar Games już wkrótce zaanonsuje oficjalnie Grand Theft Auto V, kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu gier akcji. Według analityka producent dokona tego w trakcie czerwcowych targów E3 (15-17 czerwca), publikując pierwszy zwiastun produkcji.

PixelJunk Shooter 2

W lipcowym numerze PlayStation: The Official Magazine znajdzie się nie tylko zapowiedź Assassin’s Creed: Brotherhood, ale również artykuł poświęcony kontynuacji strzelaniny PixelJunk Shooter, poinformował redaktor magazynu Gary Steinman. Przypominamy, że pierwsza odsłona serii została wydana przez firmę Q-Games w grudniu 2009 roku.

Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10 - ilustracja #3

Pierwsza odsłona PixelJunk Shooter.

PlayStation 3

Instalacja gier na dyskach twardych konsol najnowszej generacji już nie dziwi. Zaskoczeniem bywają już co najwyżej wymogi co do ilości wolnego miejsca na HDD. Wyścigowe Split/Second (Black Rock Studio) potrzebuje dla przykładu aż 3,7 GB, zbliżając się istotnie do dotychczasowego rekordu ustanowionego przez Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (4,7 GB) Na przeciwległym biegunie znalazła się z kolei sandboksowa, przygodowa gra akcji Red Dead Redemption, wymagająca jedynie 600 MB. Obie gry trafią do sprzedaży w Europie 21 maja.

EverQuest II

Najwidoczniej Sony Online Entertainment przygotowuje kolejny dodatek do swojej flagowej produkcji MMO, EverQuest II. Wskazuje na to złożenie wniosku o rejestrację nowego znaku towarowego, EverQuest II: Destiny of Velious. Ostatnim wydanym rozszerzeniem do EQII było Sentinel’s Fate, wprowadzone do sprzedaży w lutym tego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Rocket Knight

Sniper: Ghost Warrior

Red Dead Redemption

Call of Duty: Modern Warfare 2

Axel: Wielka ucieczka

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - E3: Sony kontra Microsoft video magazyn

Fable III - Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Split/Second - Z dziennika dewelopera #4 – wersja PL

F1 2010 - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

gry