Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3
Okładka PixelJunk Shooter (PC)
OkładkaPixelJunk Shooter (PC)

PixelJunk Shooter

PixelJunk 1-4

Czwarta odsłona cyklu "PixelJunk" tworzonego przez japońskie studio Q-games. W grze pilotujemy niewielką maszynę, dzięki której możemy eksplorować piętnaście ogromnych podziemnych jaskiń i ratować uwięzione w nich osoby.

Zręcznościowe | FPP

PixelJunk Shooter Premiera

10gru2009

PS3

11lis2013

PC

producent: Q-Games wydawca: Double Eleven Strona oficjalna

Gry podobne do PixelJunk Shooter

Braid

NightSky

Nimbus

Czwarty tytuł z produkowanej przez firmę Q-Games serii PixelJunk, który tym razem jest połączeniem ciekawie zaprojektowanej strzelaniny oraz gry logicznej.

W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad niewielkim pojazdem, zajmując się eksploracją rozległych podziemnych kompleksów jaskiń. Główny cel zabawy stanowi odnalezienie możliwie jak największej liczby uwięzionych osób, a następnie przetransportowanie ich w bezpieczne miejsce.

Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest to, że w celu dotarcia do kolejnych jaskiń, musimy umiejętnie wchodzić w interakcje z elementami otoczenia. Większość obiektów ulega zniszczeniom lub zniekształceniom, a kluczem do sukcesu jest staranne planowanie kolejnych ruchów. Ważną rolę w PixelJunk Shooter odgrywają różne substancje, które mogą nam pomóc lub przeszkodzić w ominięciu danej przeszkody. W szczególności warto tu zwrócić uwagę na płynną magmę, a to dlatego, że zbytnie zbliżanie się do niej może zaowocować przegrzaniem się sterowanej maszyny. Rozgrywkę urozmaica również obecność żywych przeciwników, w tym także potężnych bossów.

Dodatkową atrakcją gry są opcje przesyłania swoich wyników do ogólnoświatowych rankingów oraz nagrywania filmików z rozgrywki. Ponadto możemy zawalczyć o ciekawe trofea. Oprawa wizualna PixelJunk Shooter stoi na wysokim poziomie, oferując pełną obsługę rozdzielczości 1080p, starannie zaprojektowane tła oraz szczegółową animację zniekształceń otoczenia.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Shooter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

PixelJunk Shooter Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
PS3
PC