Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka PixelJunk Shooter (PS3)

PixelJunk Shooter

PixelJunk 1-4

Czwarta odsłona cyklu "PixelJunk" tworzonego przez japońskie studio Q-games. W grze pilotujemy niewielką maszynę, dzięki której możemy eksplorować piętnaście ogromnych podziemnych jaskiń i ratować uwięzione w nich osoby.

Zręcznościowe | FPP

Okładka PixelJunk Shooter (PS3)

data premiery gry:

10gru2009

PS3

11lis2013

PC

Czwarty tytuł z produkowanej przez firmę Q-Games serii PixelJunk, który tym razem jest połączeniem ciekawie zaprojektowanej strzelaniny oraz gry logicznej.

W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad niewielkim pojazdem, zajmując się eksploracją rozległych podziemnych kompleksów jaskiń. Główny cel zabawy stanowi odnalezienie możliwie jak największej liczby uwięzionych osób, a następnie przetransportowanie ich w bezpieczne miejsce.

Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest to, że w celu dotarcia do kolejnych jaskiń, musimy umiejętnie wchodzić w interakcje z elementami otoczenia. Większość obiektów ulega zniszczeniom lub zniekształceniom, a kluczem do sukcesu jest staranne planowanie kolejnych ruchów. Ważną rolę w PixelJunk Shooter odgrywają różne substancje, które mogą nam pomóc lub przeszkodzić w ominięciu danej przeszkody. W szczególności warto tu zwrócić uwagę na płynną magmę, a to dlatego, że zbytnie zbliżanie się do niej może zaowocować przegrzaniem się sterowanej maszyny. Rozgrywkę urozmaica również obecność żywych przeciwników, w tym także potężnych bossów.

Dodatkową atrakcją gry są opcje przesyłania swoich wyników do ogólnoświatowych rankingów oraz nagrywania filmików z rozgrywki. Ponadto możemy zawalczyć o ciekawe trofea. Oprawa wizualna PixelJunk Shooter stoi na wysokim poziomie, oferując pełną obsługę rozdzielczości 1080p, starannie zaprojektowane tła oraz szczegółową animację zniekształceń otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do PixelJunk Shooter

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Shooter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Shooter

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 470 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Wieści ze świata (Ethan: Meteor Hunter, PixelJunk Shooter) 7/10/13
Wieści ze świata (Ethan: Meteor Hunter, PixelJunk Shooter) 7/10/13

wiadomość7 października 2013

Dziś piszemy m.in. o datach premier gier Ethan: Meteor Hunter i PixelJunk Shooter, a także kolejnej promocji na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10
Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10

wiadomość19 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o debiucie drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, amerykańskiej premiery wyścigowego Split/Second, oficjalnej zapowiedzi PixelJunk Shooter 2, plotkach o Dante’s Inferno 2, a także ścieżce dźwiękowej do The Sims 3: Kariera. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10
Wieści ze świata (GTA V, EVE Online, Star Wars: Battlefront) 17/05/10

wiadomość17 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o przełożeniu premiery nowego dodatku do EVE Online, demie ModNation Racers, potencjalnej zapowiedzi GTA V, plotkach o Star Wars: Battlefront 3, a także kontynuacji PixelJunk Shooter. Zapraszamy do lektury.

PS3
PC