Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2010, 14:30

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o debiucie drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, amerykańskiej premiery wyścigowego Split/Second, oficjalnej zapowiedzi PixelJunk Shooter 2, plotkach o Dante’s Inferno 2, a także ścieżce dźwiękowej do The Sims 3: Kariera. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o debiucie drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, amerykańskiej premierze wyścigowego Split/Second, oficjalnej zapowiedzi PixelJunk Shooter 2, plotkach o Dante’s Inferno 2, a także ścieżce dźwiękowej do The Sims 3: Kariera. Zapraszamy do lektury.

Sam & Max: Season 3 – The Devil’s Playhouse

Firma Telltale Games poinformowała o debiucie drugiego rozdziału najnowszego, trzeciego sezonu przygód zwariowanej pary detektywów Sam & Max: Season 3 – The Devil’s Playhouse. W epizodzie zatytułowanym The Tomb of Sammun-Mak duet zalicza spotkanie z pradziadkami, a także poznaje niezwykłą tajemnicę Sphunxa. Nabywcy pierwszego rozdziału mogą pobrać „dwójkę” bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty. Pozostali w zależności od wersji zapłacą: 34,95 dolarów (PC, Mac), 24,95 euro (PS3) oraz 6,99 dolarów (iPad, cena za pojedynczy rozdział).

Split/Second

Split/Second – oryginalne wyścigi samochodowe autorstwa studia Black Rock Studios (znanego z Pure) – zadebiutowały na rynku amerykańskim w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Do Europy produkcja trafi w najbliższy piątek pod zmienioną nazwą, Split/Second: Velocity. Przypominamy, że w dziele Black Rock Studios walka z rywalami została ubarwiona zręcznościowymi elementami. W trakcie rozgrywki możemy aktywować bomby umieszczone na trasie i w ten sposób krzyżować plany przeciwników.

Sherwood Dungeon

6-letnia przeglądarkowa gra MMO Sherwood Dungeon – wyprodukowana przez jedną osobę, traktującą ją początkowo bardziej w charakterze fanowskiego projektu, niż pełnoprawnej produkcji sieciowej – ma już milion użytkowników. Z tej okazji kanadyjska firma Maid Marion Entertainment (która w międzyczasie rozrosła się dosyć znacznie) uruchomiła szereg specjalnych questów ukrywających się pod nazwą Prophecy of Bane. Co ciekawe, aż 29% spośród wszystkich osób grających w Sherwood Dungeon mieszka w Polsce. Pozostali pochodzą z Brazylii (19%), Stanów Zjednoczonych (8%), Turcji (6%), Francji (5%) oraz Argentynie (4%).

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10 - ilustracja #1

Blizzcon 2010

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że sprzedaż biletów na tegoroczną imprezę Blizzcon zostanie przeprowadzona w dwóch turach, w dniach 2 oraz 5 czerwca. W obu przypadkach ich cena będzie taka sama – ustaloną ją na poziomie 150 dolarów. Dodatkowo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych otrzymają możliwości wykupienia telewizyjnego przekazu w systemie DIRECTV BlizzCon Pay Per View za 39,95 dolarów. Blizzcon 2010, w trakcie którego zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze gry Blizzarda, odbędzie się w dniach 22-23 października. Nie zabraknie na nim również konkursów z nagrodami, a także turniejów.

Tiger Woods PGA Tour 11

W ofertach Xbox Live oraz PlayStation Network zadebiutowała wersja demonstracyjna gry sportowej Tiger Woods PGA Tour 11. Przypominamy, że pełna wersja produkcji sygnowanej nazwiskiem upadłego idola trafi do sprzedaży 8 czerwca w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii.

PixelJunk Shooter 2

PixelJunk Shooter 2, o którym pisaliśmy ostatnio w dziale plotek, został oficjalnie zapowiedziany przez firmy Q Games oraz Sony Computer Entertainment. Data premiery bezpośredniej kontynuacji udanej strzelaniny dostępnej z poziomu PlayStation Network od grudnia ubiegłego roku, nie została jednak przy tym ujawniona. Pewnym jest jednak, że z okazji zapowiedzi 25 maja w ofercie PSN pojawi się specjalne demo części pierwszej, umożliwiające ukończenie jednego z późniejszych etapów głównej kampanii. Przypominamy, że walczymy w niej z przeciwnikami, a także siłami natury (skałami, wodą i magmą) i niesiemy ratunek naukowcom.

Hunted: The Demon's Forge

Hunted: The Demon's Forge (PC, X360, PS3) – gra akcji z elementami cRPG opracowywana przez studio inXile entertainment – trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Informację przekazał wydawca produkcji, firma Bethesda Softworks.

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10 - ilustracja #2

Team Fortress 2

Jeszcze w tym tygodniu firma Valve udostępni kolejną łatkę do strzelaniny Team Fortress 2. Tym razem aktualizacji poddana zostanie klasa Pyro.

Dante’s Inferno 2

Istnieje spora szansa, że studio Visceral Games pracuje nad kontynuacją gry akcji Dante’s Inferno, wydanej na początku tego roku w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Sugeruje to najnowsza oferta pracy, zamieszczona przez Visceral Games na łamach serwisu branżowego Gamasutra. Czytamy w niej, że firma poszukuje osoby na stanowisko projektanta środowiska, mogącej dołączyć do zespołu rozpoczynającego prace nad kontynuacją nowej, uznanej marki, będącej grą akcji z elementami przygodowymi oraz rozbudowaną walką. Zważywszy na to, że deweloping Dead Space 2 trwa już od dłuższego czasu, jedynym wyjściem wydaje się właśnie druga odsłona Dante’s Inferno.

Final Fantasy Versus XIII

Final Fantasy Versus XIII – siostrzana produkcja względem Final Fantasy XIII, wchodząca w skład tzw. kompilacji Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII i zapowiedziana jak dotąd wyłącznie na PS3 – być może zostanie wydane również na Xboksa 360. Temat został poruszony przez prezesa Square Enix, Yoichi Wadę. Z pewnością spory wpływ na tę decyzję będzie miał sukces FFXIII, które sprzedało się na całym świecie w nakładzie blisko 5,5 milionów egzemplarzy.

The Sims 3: Kariera

Studio The Sims ujawniło zawartość ścieżki dźwiękowej, jaka znajdzie się w Karierze, czyli najnowszym dodatku do bestsellerowego The Sims 3. Wśród wziętych pod uwagę utworów znalazły się piosenki takich zespołów i artystów, jak: Lady Antebellum, Rise Againts, OK Go, Mike Posner, Toni Braxton, czy też Charice. Przypominamy, że rozszerzenie zadebiutuje 1 czerwca (Dzień Dziecka).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mafia II

Shrek Forever After

Battle vs. Chess

Split/Second

Call of Duty: Black Ops PC

Call of Duty: Black Ops X360

Call of Duty: Black Ops PS3

Quantum Theory

Toy Story 3: The Video Game X360

Toy Story 3: The Video Game PS3

Toy Story 3: The Video Game PSP

Iron Man 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Backbreaker - Passing Tutorial

Lara Croft and the Guardian of Light

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Runes of Magic - Chapter III

Gramy w Zapomniane Piaski Gramy!

Call of Duty: Black Ops

Alan Wake - Building a Drama

Alpha Protocol: The Espionage RPG

F.3.A.R. - Pointman

Sam & Max: Season 3 - The Devil’s Playhouse

The Sims 3: Kariera - Lady Antebellum

gry