Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PCNDSWii
Okładka Shrek Forever After (PS3)
OkładkaShrek Forever After (PS3)

Shrek Forever After

Shrek Forever

Shrek Forever After to wyprodukowana przez studio XPEC Entertainment gra akcji oparta na motywach czwartego filmu z sympatycznym ogrem w roli głównej.

Akcji | TPP | fantasy | filmy animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shrek Forever After Premiera

18maj2010

NDS X360 PS3 PC

30maj2010

Wii

Shrek Forever After to gra stworzona na podstawie filmu pod tym samym tytułem. Produkcja została opracowana przez studio XPEC, które znamy z kilku licencjonowanych tytułów (Hello Kitty: Roller Rescue, Bounty Hounds, Kung Fu Panda).

Tym razem Shrek zatęsknił za czasami, w których był „prawdziwym ogrem”, postrachem okolicy. Wskutek swoich rozterek bohater zawiera pakt z tajemniczym Rumpelstiltskinem. Prowadzi to do fatalnych konsekwencji w postaci zmiany panującej rzeczywistości. W tej nowej Shrek i Fiona nie są parą, a ludzie polują na magiczne „potwory”. Oczywiście dzielny ogr musi przywrócić dawny porządek.

W grze pojawiają się charakterystyczne postacie i wydarzenia z czwartego filmu o Shreku. Produkcja stawia na akcję oraz proste łamigłówki, do rozwiązania których trzeba wykorzystać umiejętności kilku postaci. Gracz otrzymuje bowiem do dyspozycji czwórkę bohaterów – Shreka, Fionę, Kota w Butach i Osła, pomiędzy którymi może się przełączać w każdej chwili.

Wspomniana czwórka bohaterów wiąże się z najciekawszym elementem rozgrywki, czyli czteroosobowym trybem kooperacji, w którym każdy z graczy steruje jedną z postaci. Zdolności podwładnych można dodatkowo rozszerzać – zbierając monety, kupując ulepszenia i ucząc się nowych umiejętności. Gracze, którzy ukończą przygodę mogą dodatkowo podjąć ją powtórnie by uzyskać dostęp do bonusowych obszarów.

Od strony wizualnej Shrek Forever After prezentuje się solidnie, bazując na stylistyce znanej z animowanych filmów. W grze możemy usłyszeć także oryginalne głosy bohaterów, w których wcielili się amerykańscy aktorzy użyczający ich w filmie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Shrek Forever After cena w dniu premiery: 239,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Shrek Forever After

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shrek Forever Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
NDS
X360
PS3
PC
Wii