Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNPS2XBOX
Okładka The Simpsons: Hit & Run (PC)
OkładkaThe Simpsons: Hit & Run (PC)

The Simpsons: Hit & Run

Wirtualna odsłona przygód zwariowanej żółtej rodzinki, znanej ludziom na całym świecie już od przeszło 14 lat. Za opracowanie gry odpowiedzialna jest firma Radical Entertainment, zaś stworzeniem scenariusza zajęli się ludzie odpowiedzialni za popularny serial telewizyjny.

Akcji | samochodowe | seriale animowane | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons: Hit & Run Premiera

16wrz2003

PS2 XBOX GCN

11lis2003

PC

Gry podobne do The Simpsons: Hit & Run

Driver (1999)

Shrek Forever

Midtown Madness

The Simpsons: Hit & Run to zwariowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego serialu animowanego, znanego na całym świecie od kilkunastu lat. Za opracowanie gry odpowiedzialne jest studio Radical Entertainment, znane z takich tytułów jak Crash Tag Team Racing czy The Incredible Hulk: Ultimate Destruction. Gra ukazała się na wszystkie platformy szóstej generacji. Różnice pomiędzy poszczególnymi edycjami są znikome.

Stworzeniem scenariusza do Hit & Run zajęli się ludzie odpowiedzialni za wspomniany już serial telewizyjny. W Springfield, rodzinnym mieście Simpsonów, w tajemniczych okolicznościach znikają ludzie, pojawiają się niezidentyfikowane kręgi, zaś ktoś przypadkiem odkrywa zainstalowane kamery szpiegowskie. Kiedy Homer tuż obok swojego domu zauważa czarny samochód z talerzem satelitarnym na dachu, postanawia dłużej nie zwlekać i rozpoczyna własne śledztwo w tej sprawie.

Właściwa zabawa w znacznym stopniu przypomina kultową sagę Grand Theft Auto, jest jednak od niej mniej brutalna. Podstawowym atutem Hit & Run jest możliwość dowolnej eksploracji miasteczka Springfield. Sterowany aktualnie bohater może poruszać się o własnych nogach bądź też pożyczyć jeden z przejeżdżających pojazdów. Do wyboru są ciężarówki, pick-upy czy też wyjątkowo szybkie auta sportowe. W trakcie gry można również odblokowywać dodatkowe pojazdy, tak aby później dowolnie z nich korzystać.

Wątek fabularny podzielony został na kilka rozdziałów zlokalizowanych w różnych dzielnicach Springfield. Gracz ma w sumie do zaliczenia ponad 50 misji. Niemal wszystkie etapy wymagają od gracza wykorzystania wspomnianych wcześniej pojazdów. Do wyboru jest sporo znanych z serialu postaci, m.in. Homer, Marge, Apu, Bart czy Lisa. Hit & Run posiada niezbyt rozbudowany multiplayer (wyścigi) dla maksymalnie czterech graczy. Oprawa wizualna gry utrzymana została w kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 837 głosów czytelników.

The Simpsons: Hit & Run cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Simpsons: Hit & Run

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Simpsons: Hit & Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX
GCN