Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNXBOXPS2
Okładka The Simpsons: Hit & Run (PC)

The Simpsons: Hit & Run

Wirtualna odsłona przygód zwariowanej żółtej rodzinki, znanej ludziom na całym świecie już od przeszło 14 lat. Za opracowanie gry odpowiedzialna jest firma Radical Entertainment, zaś stworzeniem scenariusza zajęli się ludzie odpowiedzialni za popularny serial telewizyjny.

Akcji | samochodowe | seriale animowane | humorystyczne

Okładka The Simpsons: Hit & Run (PC)

data premiery gry:

16wrz2003

PS2 XBOX GCN

11lis2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons: Hit & Run to zwariowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego serialu animowanego, znanego na całym świecie od kilkunastu lat. Za opracowanie gry odpowiedzialne jest studio Radical Entertainment, znane z takich tytułów jak Crash Tag Team Racing czy The Incredible Hulk: Ultimate Destruction. Gra ukazała się na wszystkie platformy szóstej generacji. Różnice pomiędzy poszczególnymi edycjami są znikome.

Stworzeniem scenariusza do Hit & Run zajęli się ludzie odpowiedzialni za wspomniany już serial telewizyjny. W Springfield, rodzinnym mieście Simpsonów, w tajemniczych okolicznościach znikają ludzie, pojawiają się niezidentyfikowane kręgi, zaś ktoś przypadkiem odkrywa zainstalowane kamery szpiegowskie. Kiedy Homer tuż obok swojego domu zauważa czarny samochód z talerzem satelitarnym na dachu, postanawia dłużej nie zwlekać i rozpoczyna własne śledztwo w tej sprawie.

Właściwa zabawa w znacznym stopniu przypomina kultową sagę Grand Theft Auto, jest jednak od niej mniej brutalna. Podstawowym atutem Hit & Run jest możliwość dowolnej eksploracji miasteczka Springfield. Sterowany aktualnie bohater może poruszać się o własnych nogach bądź też pożyczyć jeden z przejeżdżających pojazdów. Do wyboru są ciężarówki, pick-upy czy też wyjątkowo szybkie auta sportowe. W trakcie gry można również odblokowywać dodatkowe pojazdy, tak aby później dowolnie z nich korzystać.

Wątek fabularny podzielony został na kilka rozdziałów zlokalizowanych w różnych dzielnicach Springfield. Gracz ma w sumie do zaliczenia ponad 50 misji. Niemal wszystkie etapy wymagają od gracza wykorzystania wspomnianych wcześniej pojazdów. Do wyboru jest sporo znanych z serialu postaci, m.in. Homer, Marge, Apu, Bart czy Lisa. Hit & Run posiada niezbyt rozbudowany multiplayer (wyścigi) dla maksymalnie czterech graczy. Oprawa wizualna gry utrzymana została w kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 834 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do The Simpsons: Hit & Run

Klasyfikacja PEGI The Simpsons: Hit & Run

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Simpsons: Hit & Run

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
The Simpsons: Hit & Run - recenzja gry
The Simpsons: Hit & Run - recenzja gry

Recenzja 2 lutego 2004, 12:17

Oczywiście, jak już wspomniałem, nie można „The Simpsons” traktować jedynie jako traktatu filozoficzno-egzystencjalnego w przełożeniu na przyswajalny język. Ich sukces polega przecież na tym, że bawi i daje do myślenia i kulturoznawcom, i pedagogom, i studentom, i mechanikom, i uczniom, i rodzicom, i młodszemu rodzeństwu – kto wie, czy nie rybkom akwariowym w salonie. Rzecz w tym, że nie godzi się wyciąć z serialu li tylko wierzchniej warstwy – wyglądu postaci, ich głosów, ogólnego rozplanowania ich miasteczka, fizjologicznych dowcipów i najtrywialniejszych zależności – czyli tego wszystkiego, co powstało z myślą o odbiorcach najmniej wymagających. A już na pewno źle się dzieje, gdy rodzinie Simpsonów miast stawiać czoła ciężkim przeciwnościom losu oraz nieudacznictwu ich samych, przyjdzie borykać się ze zbieraniem rozrzuconych bonusów. W ten sposób na kanwie serialu, który bawi wszystkich, a ludzi dorosłych w szczególności, powstać może jedynie zabawka dla dzieci, którą już o 9 miesięcy starszy brat się nie pobawi. I cóż potem powiedzieć takiemu, który twierdzi, że gry komputerowe są głupie? Wiecznie mu snuć opowieści o „Falloucie”?

PC
PS2
XBOX
GCN