Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOXGBA
Okładka DRIV3R (PC)

Driver 3

DRIV3R

Kolejna odsłona popularnej serii trójwymiarowych gier akcji, zapoczątkowanej w 1999 roku na konsoli Sony PlayStation. Ponownie kierujemy poczynaniami bezkompromisowego policjanta nazwiskiem Tanner, który przenika do struktur przestępczych celem zniszczenia ich od środka.

Akcji | TPP | samochodowe

Okładka DRIV3R (PC)

data premiery gry:

20cze2004

PS2 XBOX

18mar2005

PC

14paź2005

GBA

DRIV3R (vel Driver 3) jest kolejną odsłoną popularnej serii trójwymiarowych gier akcji, zapoczątkowanej w 1999 roku na konsoli Sony PlayStation. Ponownie kierujemy poczynaniami bezkompromisowego policjanta nazwiskiem Tanner, który przenika do struktur przestępczych celem zniszczenia ich od środka.

W odróżnieniu od cyklu Grand Theft Auto zabawa polega tu głównie na poruszaniu się rozmaitymi pojazdami mechanicznymi, a przemieszczenie się piechotą zostało zredukowane do niezbędnego minimum (25% ogólnego czasu). Autorzy szczególnie upodobali sobie widowiskowe pościgi, czerpiąc inspirację m.in. ze słynnego filmu sensacyjnego pt. Ronin (pamiętne kreacje Jeana Reno i Roberta De Niro) w reżyserii Johna Frankenheimera. Nie zapomniano również o realistycznie funkcjonującym modelu fizycznym, zaawansowanym systemie sterowania wirtualnymi kamerami i precyzyjnie wykonanej oprawie audio-wizualnej.

Warstwa fabularna składa się z trzydziestu etapów, stanowiących odrębne misje do wykonania - rozwiązywanie problemów odbywa się wielotorowo. Developerzy zaimplementowali trzy miasta (Miami, Nicea i Stambuł), charakteryzujące się dość dobrym stopniem odwzorowania w stosunku do rzeczywistości i łączną powierzchnią około stu mil kwadratowych. Ponadto wprowadzono blisko dwieście mil dróg i trzydzieści tysięcy odmiennych typów budynków. Całość uzupełnia bogaty park maszyn (samochody osobowe, ciężarówki i motocykle) oraz pokaźny arsenał broni.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że developerzy ze studia Reflections Interactive zaangażowali w proces projektowania (podkładanie dialogów itp.) cztery znane persony z Hollywood, tj.:

  • Michael Madsen - Budd (vel Sidewinder) w obu odsłonach Kill Bill, Toni Cipriani w Grand Theft Auto III oraz Stu w Killing Time (Czas zabijania).
  • Ving Rhames - Marsellus Wallace w Pulp Fiction, Luther Stickell w trylogii Mission: Impossible oraz Ryan Whitaker w Final Fantasy: The Spirits Within.
  • Michelle Rodriguez - Letty w The Fast and the Furious (Szybcy i wściekli), Rain Ocampo w Resident Evil oraz Rosie Velasco w True Crime: Streets of L.A.
  • Mickey Rourke - Billy w Once Upon a Time in Mexico (Pewnego razu w Meksyku), John w Nine 1/2 Weeks (9 1/2 tygodnia) oraz John Sedley w Johnny Handsome (Johnny Przystojniak).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 5 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 6665 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania sprzętowe Driver 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 5.5 GB HDD
Driver 3 - recenzja gry na PC
Driver 3 - recenzja gry na PC

Recenzja 13 kwietnia 2005, 10:08

Kryzys przenosi się zresztą na pozostałe osoby dramatu, mówiące do nas znanymi i lubianymi głosami (Mickey Rourke, Iggy Pop...), których kreacje zostały brutalnie sprowadzone do poziomu filmów klasy B. I mean it. Miało być Bad boys na PC? Niestety, analogii filmowej nie będzie. Za dużo tu bezsensownych dysonansów. Z jednej strony gra ma być „ostra” – bezkompromisowy glina w roli głównej, który nie waha się komuś ostro przyp<> kiedy trzeba. Kontrastuje z tym cukierkowy feeling gry, stroniący od uwidocznionej brutalności, krwi, erotyzmu, wszystkiego, co dodaje kinu akcji szczyptę pieprzu. Taki kryminał dla 13-latków. Filmów o tak głupim scenariuszu nie kręci się nawet w Hollywood.

PC
PS2
XBOX
GBA