Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2XBOXNDSGCNGBA
Okładka Madagascar (PC)

Madagaskar

Madagascar

Madagascar to niezbyt skomplikowana zręcznościówka stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Gra ta bazuje na kolejnym filmie animowanym wytwórni DreamWorks Studios.

Zręcznościowe | TPP | filmy animowane

Okładka Madagascar (PC)

data premiery gry:

23maj2005

PS2 XBOX GCN GBA

24maj2005

PC

25maj2005

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madagaskar to produkt o charakterze zręcznościowym, który przygotowano z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Fabuła gry nawiązuje do filmu animowanego pod tym samym tytułem, który powstał wysiłkiem studia Toys for Bob (znanego m.in. z zabawnej strategii czasu rzeczywistego o nazwie The Horde).

Głównymi bohaterami programu są zwierzęta spędzające swój nudny żywot na pobycie w nowojorskim ogrodzie zoologicznym. Akcja nabiera rozpędu, kiedy jedno z nich – zebra o imieniu Marty – postanawia wyzwolić się z oków niewolnictwa i korzystając z pomocy grupy pingwinów wydostaje się poza obręb placówki. Wraz z nim wymykają się inne zwierzęta, które niedługo potem zostają złapane. W trakcie transportu statkiem do Afryki, gdzie zwierzęta miały zostać zwrócone naturze, dochodzi do porwania okrętu przez nieloty, a całe towarzystwo ląduje na tytułowej wyspie, gdzie czekają oczywiście zupełnie nowe i fascynujące przygody. Gra podzielona jest na jedenaście etapów, do których dostęp uzyskujemy kolejno, wraz z rozwojem fabuły. W każdym scenariuszu prowadzimy na zmianę jedno ze zwierząt i staramy się wykonać powierzone przez program cele misji. Nie są to skomplikowane czynności, ale oprócz typowo zręcznościowych zadań, w Madagaskar znajdziemy również proste zagadki o charakterze logicznym.

W Madagaskar każde ze zwierząt dysponuje unikalnymi cechami, co bardzo urozmaica rozgrywkę. Zebra Marty polega na sile swoich kopyt, którymi może unieszkodliwiać przeciwników, przesuwać przedmioty oraz otwierać zamknięte przejścia. Lew Alex korzysta nie tylko z potężnego ryku, ale również z fantastycznych łap, które pozwalają mu na oddawanie wysokich skoków. Hipopotamica Gloria jest z kolei mistrzem sprintu (zwłaszcza jeśli zje ulubioną paprykę), natomiast żyrafa Melman może zamienić swoje nogi w śmigło, co pozwala dłużej utrzymać mu się w powietrzu. Od czasu do czasu wcielimy się również w rolę pingwinów, którzy wykonują misje o charakterze szpiegowskim, używając przy tym zlokalizowanych w najbliższej okolicy przedmiotów.

Oprócz tradycyjnych zadań, w grze dostępne są również mini-gry, które należy odblokować w sklepie, uiszczając odpowiednio wysoką opłatę ze zbieranych w trakcie zmagań monet. Wszystkie dodatkowe zadania to proste gry zręcznościowe, w których może uczestniczyć nawet parę osób naraz. Jest to jedyna możliwość w Madagaskar, aby zmusić program do pracy w trybie multiplayer.

Madagaskar został przygotowany z wykorzystaniem grafiki trójwymiarowej. Oprawa wizualna jest bardzo kolorowa i pokrywa się z tym, co możemy zobaczyć w filmie animowanym. Niestety, autorzy nie uzyskali zgody na skorzystanie z usług aktorów, podkładających wokale w pierwowzorze, dlatego wszystkie postaci przemawiają z ekranu zupełnie innym głosem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1639 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania sprzętowe Madagaskar

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Madagascar - recenzja gry
Madagascar - recenzja gry

Recenzja 16 sierpnia 2005, 11:52

Otóż, nasza historia rozpoczyna się w pięknym ogrodzie zoologicznym, umiejscowionym w samym centrum bodajże największego odstępu leśnego w pobliżu Nowego Jorku, zwanego Central Parkiem. Tak, to ten słynny pas zieleni, gdzie miliony nowojorczyków odpoczywa, biega, spotyka się ze znajomymi, a w filmie i grze – podziwia dzikie, ale tylko z pozoru, zwierzęta. Właśnie one są głównymi bohaterami, walczącymi ze złem i ze swymi słabościami. Przedstawiam Wam lwa Alexa, prawdziwego króla zoo, jego główną atrakcję przed którą mdleją miliony wielbicielek, a dzieci zadeptują się na śmierć, by tylko znaleźć się jak najbliżej strojącego miny władcy dżungli, tym razem miejskiej. Dobrze, że nie widzą go w nocy, kiedy to z uporem maniaka ssie swego kciuka. Oto i zebra Marty, marzący o wolności kawałek jezdni, który uprawiając jogging przenosi się w marzeniach do krainy swych współbraci. Za nim dudniąca Gloria, hipopotamica, której gabaryty nie pozostawiają wiele do życzenia. Panowie lubiący „nieco ciałka” są wniebowzięci. Za 30-centymetrowym murkiem ukrywa się Melman, żyrafa – hipochondryk. Widok własnych ciapek wprowadza go w stan upojenia. Ulubiony przedmiot – chusteczka. Musicie przyznać, że ciekawa to gromadka.

PC
PS2
XBOX
GCN
GBA
NDS