Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Shrek 2: Team Action (PC)

Shrek 2: Team Action PC

Shrek 2: Team Action to tryskająca humorem zręcznościówka, nawiązująca do drugiej części popularnego filmu animowanego. Wyprodukowana przez studio Beenox gra stanowi konwersję konsolowego hitu.

Zręcznościowe | filmy

PC Windows
Okładka Shrek 2: Team Action (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26października2004

Shrek 2: Team Action to konwersja konsolowego hitu, który powstał w oparciu o drugą część filmu animowanego pt. Shrek. Sama gra ma charakter czysto zręcznościowy, choć nieraz trafiają się tu również i łamigłówki logiczne.

Producenci Shrek 2: Team Action – co sam tytuł zresztą sugeruje – postawili przede wszystkim na współpracę drużynową. Użytkownik wybiera spośród dziesiątki znanych bohaterów (między innymi: urocza księżniczka Fiona, nieokiełznany Kot w butach, roztrzepany Osiołek oraz wiecznie przestraszony Piernikowy ludzik) czteroosobową ekipę, wraz z którą wyrusza w pełną przygód wyprawę. Podczas tej eskapady nawiedza on miejsca doskonale znane z filmu (w tym bagno Shreka), jak również poznaje zupełnie nowe lokacje i krajobrazy. Postawione przed młodym graczem zadania zręcznościowe wymagają odpowiedniego wykorzystania swoich podopiecznych. Przykładowo, silny wykop tylnych nóg Osła wywarzy niejedne drzwi, niepodważalna siła Shreka przyda się przy przenoszeniu wszelkich ciężarów, lina Kota w butach pomoże we wspinaczce w miejsca trudno dostępne, a specjalna umiejętność Fiony zwolni czas, pomagając skutecznie rozprawić się z większą zgrają przeciwników.

Shrek 2: Team Action wykorzystuje rozbudowany silnik 3D, który generuje miłą dla oka oprawę wizualną, stylem przypominającą kinowy odpowiednik. Poza tym, nie można również zapomnieć o humorze – cała gra wręcz nim emanuje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shrek 2: Team Action

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Shrek 2: Team Action

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 32MB, 860 MB HDD

Shrek 2: Team Action - recenzja gry
Shrek 2: Team Action - recenzja gry

Recenzja 15 marca 2005, 11:03

Cała zabawa jest bardzo prosta i przyjemna. Brniemy grupką herosów przez kolejne poziomy i wykonujemy wymyślone przez autorów zadania. Zbieramy skorupki z jajek, łapiemy niesforne kurczaki, uciszamy bijących się oprychów bądź szukamy fiolki z Napojem Wiecznej Szczęśliwości czy igły w stogu siana. Każdy z etapów zawiera około sześciu-siedmiu poleceń. Niektóre z nich koniecznie musimy wykonać, ale są i takie, które wypełniamy dla przyjemności.