Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOS
Okładka The Sims 3: Ambitions (PC)

The Sims 3: Kariera

The Sims 3: Ambitions

The Sims 3: Ambitions jest rozeszrzeniem do wydanej w 2009 roku gry symulacyjnej The Sims 3. Rozszerzenie wprowadza szereg nowych ścieżek kariery zawodowej, dzięki czemu kontrolowani przez graczy bohaterowie mogą zostać m.in.

To jest dodatek do gry The Sims 3.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

Okładka The Sims 3: Ambitions (PC)

data premiery gry:

1cze2010

PC

16wrz2010

iOS

The Sims 3: Kariera to dodatek do trzeciej odsłony jednej z najpopularniejszych serii gier na komputery osobiste. Za stworzenie produkcji odpowiada wewnętrzne studio firmy Electronic Arts. Poprzednie rozszerzenia tytułu to: Wymarzone Podróże oraz Nowoczesny apartament – akcesoria (zestaw nowych elementów wyposażenia).

Kariera to rozszerzenie, które pozwala rozwinąć karierę Simów w nowych kierunkach. Twórcy dołożyli kilka nowych zawodów i urozmaicili podstawowe, dzięki czemu postacie graczy mogą zostać naukowcami, wynalazcami, lekarzami, stylistami, strażakami, architektami, detektywami czy pogromcami duchów. Każdy z tych zawodów oferuje wiele emocjonujących wyzwań, z czym wiąże się kolejny ciekawy element dodatku.

Najważniejszą atrakcją w Karierze jest odwzorowanie poszczególnych miejsc pracy, do których przenosimy się, aby bezpośrednio pokierować losami naszego bohatera. Wiążą się z tym liczne wybory moralne, które pozwalają wykreować postać mającą dobre lub niecne zamiary. W tym drugim przypadku możemy przykładowo zdecydować się na przeprowadzanie eksperymentów na ludziach.

Wśród innych nowości warto wspomnieć o systemie tatuaży (za który odpowiadają styliści), czy możliwości wpływania na wygląd miasteczka (w roli architekta). Ponadto od teraz Simowie przebierając się zostawiają w różnych miejscach mieszkania brudne ubrania. Co jakiś czas warto je posprzątać i uprać - chodzenie w czystych ubraniach wpływa pozytywnie na nastrój Simów, tak samo jak spanie w czystej pościeli. Uprane ubrania można rozwiesić na sznurku bądź wysuszyć w zakupionej suszarce. Od strony wizualnej dodatek nie wprowadza żadnych znaczących modyfikacji, chociaż naturalnie wzbogaca grę o nowe miejsca i przedmioty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 456 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Gry podobne do The Sims 3: Kariera

Klasyfikacja PEGI The Sims 3: Kariera

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Sims 3: Kariera

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1
The Sims 3: Kariera - recenzja gry
The Sims 3: Kariera - recenzja gry

Recenzja 8 czerwca 2010, 09:05

Przy wykonywaniu obowiązków przez naszych ulubieńców muszę zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, która mi się nie spodobała. Podczas gaszenia pożarów przez strażaka czy łapania duchów przez łowcę nasi Simowie często wyrywają się przed szereg. Z włączoną wolną wolą bywa tak, że zanim my zdążymy się rozejrzeć po domu w poszukiwaniu płomieni czy zjaw, nasz Sim już automatycznie rusza do akcji, perfekcyjnie lokalizując cel. Usprawnienie to może być przydatne dla mniej doświadczonych graczy oraz uzasadnione tym, że im szybciej wykonany zlecenie, tym większa jest zapłata, jednak moim zdaniem samodzielnie Sim zabiera się za realizację zadania zbyt szybko. Nie zmienia to faktu, że pięć nowych karier daje wiele godzin przyjemnej, urozmaiconej różnymi obowiązkami zabawy.

PC
iOS