Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3X360WiiNDS
Okładka Battle vs. Chess (PC)
OkładkaBattle vs. Chess (PC)

Battle vs. Chess

Szachy utrzymane w klimatach fantasy, oferujące sporą liczbę trybów rozgrywki - zarówno dla samotnego gracza, jak i dwójki zapaleńców. Wszystkie figury mają postać animowanych jednostek. Sztuczną inteligencję oparto na zaawansowanych algorytmach z jedenastej odsłony serii Fritz.

Logiczne | fantasy | szachy

Battle vs. Chess Premiera

28wrz2010

Wii NDS

26paź2010

PC X360 PS3

Battle vs. Chess to wirtualna odmiana szachów, osadzona w klimatach klasycznego fantasy. Tytuł funkcjonuje w oparciu o algorytmy skonstruowane przez firmę ChessBase na potrzeby popularnej serii Fritz (a konkretnie w wersji pochodzącej z jedenastej odsłony), znanej w szczególności użytkownikom komputerów osobistych. Wizualnie gra odbiega jednak od klasycznego wyobrażenia szachów. Naprzeciwko siebie stają tu bowiem armie złożone z animowanych jednostek, symbolizujących poszczególne figury. W grze nie brakuje wyszukanych ataków, magii i robiących wrażenie efektów graficznych.

Produkcja oferuje zarówno tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza (w tym pełną akcji Arenę, w której gracz w odpowiednich momentach przejmuje kontrolę nad jednostkami i samodzielnie zadaje obrażenia), jak i opcję wieloosobową. Zmagania toczą się na sześciu szachownicach, posiadających w każdym przypadku odmienne graficznie, trójwymiarowe tło. Nabywcy Battle vs. Chess mogą bez większych problemów dopasować poziom trudności rozgrywki do swoich umiejętności – twórcy opracowali na bazie mechanizmów z serii Fritz aż dziesięć zróżnicowanych modeli do wyboru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle vs. Chess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Battle vs. Chess Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
Wii
NDS
PC