Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PCX360NDSWii
Okładka Battle vs. Chess (PS3)

Battle vs. Chess

Szachy utrzymane w klimatach fantasy, oferujące sporą liczbę trybów rozgrywki - zarówno dla samotnego gracza, jak i dwójki zapaleńców. Wszystkie figury mają postać animowanych jednostek. Sztuczną inteligencję oparto na zaawansowanych algorytmach z jedenastej odsłony serii Fritz.

Logiczne | fantasy | szachy

Okładka Battle vs. Chess (PS3)

data premiery gry:

28wrz2010

Wii NDS

26paź2010

PC X360 PS3

Battle vs. Chess to wirtualna odmiana szachów, osadzona w klimatach klasycznego fantasy. Tytuł funkcjonuje w oparciu o algorytmy skonstruowane przez firmę ChessBase na potrzeby popularnej serii Fritz (a konkretnie w wersji pochodzącej z jedenastej odsłony), znanej w szczególności użytkownikom komputerów osobistych. Wizualnie gra odbiega jednak od klasycznego wyobrażenia szachów. Naprzeciwko siebie stają tu bowiem armie złożone z animowanych jednostek, symbolizujących poszczególne figury. W grze nie brakuje wyszukanych ataków, magii i robiących wrażenie efektów graficznych.

Produkcja oferuje zarówno tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza (w tym pełną akcji Arenę, w której gracz w odpowiednich momentach przejmuje kontrolę nad jednostkami i samodzielnie zadaje obrażenia), jak i opcję wieloosobową. Zmagania toczą się na sześciu szachownicach, posiadających w każdym przypadku odmienne graficznie, trójwymiarowe tło. Nabywcy Battle vs. Chess mogą bez większych problemów dopasować poziom trudności rozgrywki do swoich umiejętności – twórcy opracowali na bazie mechanizmów z serii Fritz aż dziesięć zróżnicowanych modeli do wyboru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Battle vs. Chess

Klasyfikacja PEGI Battle vs. Chess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battle vs. Chess

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Kane & Lynch 2, Vanquish) 1/09/10
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Kane & Lynch 2, Vanquish) 1/09/10

wiadomość1 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszych urodzinach Champions Online, premierze Battlefield: Bad Company 2 – Ultimate Edition, dodatkach do Crackdown 2, Split/Second i Kane & Lynch 2, debiucie dema Vanquish, a także konwersji Puzzle Quest 2 na PSP. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10
Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10

wiadomość31 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej roli Team17, tajemniczej grze Ubisoftu, premierze ostatniego odcinka trzeciego sezonu Sam & Max, a także niższej cenie Nintendo DSi i DSi XL. Zapraszamy do lektury.

Szachy w klimatach fantasy nową propozycją niemieckiego Zuxxezu
Szachy w klimatach fantasy nową propozycją niemieckiego Zuxxezu

wiadomość15 marca 2010

Niemiecka firma Zuxxez Entertainment ujawniła pierwsze szczegóły na temat gry Battle vs. Chess – wirtualnej odmiany szachów, osadzonej w realiach fantasy. Produkcja trafi do sprzedaży w maju bieżącego roku. Na Zachodzie wydawcą Battle vs. Chess będzie TopWare Interactive.

X360
PS3
Wii
NDS
PC