Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360WiiPS3NDS
Okładka Fritz Chess (X360)

Fritz Chess

Konsolowa wersja jednego z najlepszych smulatorów szachów. Oprócz mozliwości rozegrania tradycyjnej partii pojawiło się kilka ciekawych trybów zabawy.

Logiczne | szachy | na 2 osoby

Okładka Fritz Chess (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360

9kwi2009

NDS Wii

24lip2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fritz to dobrze znana pecetowym graczom seria symulatorów najpopularniejszej gry planszowej świata - szachów. Produkcja ta jest pierwszą próbą przeniesienia cyklu na konsole. O jakości Fritz może świadczyć chociażby fakt, iż swego czasu komputerowa wersja programu pokonała arcymistrza Władimira Kramnika i zremisowała z innym autorytetem w tej dziedzinie - Garrim Kasparowem.

Nie oznacza to jednak, że gra nadaje się jedynie dla zawodowców. Program automatycznie dopasowuje się do umiejętności użytkownika, dzięki czemu stanowi odpowiednie wyzwanie zarówno dla zupełnie początkujących jak i zaawansowanych szachistów. Oprócz możliwości rozegrania tradycyjnej partii, twórcy przygotowali także kilka innych wyzwań - na przykład Puzzle rzuca nas do rozpoczętej już partii, którą musimy wygrać w określonej liczbie ruchów. Z kolei Chess 960 przed rozpoczęciem gry ustawia figury w losowej, a nie jak to ma miejsce normalnie z góry zaplanowanej kolejności. Ponadto możemy również sprawdzić się w niezbyt poważnych trybach rozgrywki - Adventure Chess i Giveaway Chess. W pierwszym z wymienionych bierzemy udział w corocznym turnieju, organizowanym przez władców królestw Hebanu i Kości Słoniowej - Czarnego Króla i Białą Królową. Aby w zawodach zwyciężyć, musimy stawić czoła różnym szachowym wyzwaniom. Drugi tryb natomiast jest przeciwieństwem zwykłych szachów - tutaj wygrywa osoba, która zostanie pozbawiona wszystkich bierek.

Oczywiście możemy także zmierzyć się z innym graczem w większości dostępnych trybów rozgrywki. Ciekawą opcją jest tez możliwość prześledzenia różnych historycznych pojedynków - w bazie Fritz znajduje się przeszło dwa tysiące partii rozgrywanych przez szachowych mistrzów z różnych epok – między innymi Napoleona i Madame de Remusat, oraz Kasparowa i Fischera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fritz Chess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Fritz Chess

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3
NDS
Wii