Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PS4PSV
Okładka Backgammon Blitz (PS3)
OkładkaBackgammon Blitz (PS3)

Backgammon Blitz

Trójwymiarowa wersja tryktraka, jednej z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gracze mają możliwość zmierzenia się z komputerowym przeciwnikiem na kilku poziomach trudności, a także grę w sieci z innymi osobami.

Logiczne | planszowe | na 2 osoby | tryktrak | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Backgammon Blitz Premiera

18gru2013

PSV PS4

29sty2014

PS3

producent: VooFoo wydawca: Nomad Games Strona oficjalna

Gry podobne do Backgammon Blitz

Battle vs. Chess

Pure Chess

Fritz Chess

Backgammon Blitz to trójwymiarowy symulator tryktraka (ang. backgammon), a więc jednej z najpopularniejszych i najstarszych gier planszowych świata, która narodziła się przeszło pięć tysięcy lat temu. Za stworzenie tytułu odpowiada brytyjskie studio VooFoo, które na swoim koncie ma kilka produkcji na konsole z rodziny PlayStation, takich jak Pure Chess, Big Sky Infinity czy Hustle Kings.

W standardowym trybie zabawy gracze mają okazję rozegrać partie z komputerowym przeciwnikiem. Wybieramy spośród kilku poziomów trudności, począwszy od początkującego, a skończywszy na mistrzowskim. Zasady gry są proste i w przeciwieństwie do szachów w tryktraku nie musimy zapamiętywać ruchów poszczególnych figur. Każdy z dwóch graczy dysponuje piętnastoma pionkami. Na specjalnej dwuczęściowej planszy należy przesuwać je zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek na sześciennej kostce. Obszar rozgrywki składa się z dwudziestu czterech trójkątnych pól. Wygrywa ta osoba, która jak najszybciej wróci ze wszystkimi swoimi pionkami na ich wyjściowe pozycje. Warto przy tym pamiętać, że przeciwnik może zbijać nasze figury, przez co musimy rozsądnie planować kolejne ruchy i w odpowiednim momencie przechodzić do kontrataku.

Twórcy przygotowali również specjalny wariant gry, nazywający się Blitz, który wprowadza zupełnie nowe zasady. W trakcie rozgrywki możemy stosować rożnego rodzaju specjalne umiejętności, takie jak podpalanie kostek, wpływające na wyrzucone oczka czy zamrażanie przeciwnika, uniemożliwiające mu wykonywanie kolejnego ruchu. Warto dodać, że tytuł pozwala na zabawę z żywymi oponentami, zarówno na jednej konsoli jak i za pośrednictwem sieci.

Podobnie jak w przypadku szachowego Pure Chess, deweloperzy przygotowali szereg wariantów estetycznych i tematycznych planszy do gry oraz jej otoczenia. Trójwymiarowe modele zostały przygotowane z dużą starannością o detale, tak by uzyskać jak najbardziej fotorealistyczny efekt.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Backgammon Blitz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV
PS4