Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360
Okładka Chessmaster: Grandmaster Edition (PC)

Chessmaster: Grandmaster Edition

Kolejna odsłona popularnej serii, oferująca możliwość przystąpienia do gry w szachy. Lista nowości obejmuje między innymi poprawioną grafikę oraz przystępowanie do najsłynniejszych szachowych rozgrywek.

Logiczne | szachy

Okładka Chessmaster: Grandmaster Edition (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

X360

30paź2007

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster: Grandmaster Edition jest jedenastą już częścią wydawanej od połowy lat osiemdziesiątych serii. Mamy tu oczywiście do czynienia z produktem podejmującym tematykę gry w szachy. Tytuł ten, podobnie jak miało to miejsce w przypadku dziesiątej edycji Chessmastera, do zaoferowania ma bardzo rozbudowane opcje pozwalające na zaznajomienie się z tajnikami tej gry (m.in. filmiki szkoleniowe, odpowiednie tutoriale). Naszym mentorem jest jedna z najbardziej utytułowanych postaci tego sportu, a mianowicie Josh Waitzkin. Jest on nas w stanie nauczyć nie tylko podstaw, ale i bardziej złożonych taktyk rozgrywania meczy. Wiele z tych zagrań zaczerpniętych zostało z książki Waitzkina – The Art of Learning. Co ciekawe, z jego podpowiedzi można także korzystać bezpośrednio w trakcie gry. Sama zabawa może być ponadto rozgrywana na kilku różnych poziomach trudności.

Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano kilka ciekawych trybów zabawy. Podstawową atrakcją jest możliwość uczestniczenia w jednym z pięćdziesięciu predefiniowanych turniejów szachowych. Nic nie stoi też na przeszkodzie żeby od podstaw zaprojektować swoje własne zawody. Tryb treningowy służy przede wszystkim do analizowania ruchów przeciwnika i wyciągania odpowiednich wniosków. Całość rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku. Planszę do gry obserwujemy więc z wielu różnych ujęć kamery. Zadbano także o możliwość dostosowania wyglądu figur szachowych do własnych upodobań.

Jeśli zaś chodzi o multiplayer, uczestniczymy w pojedynczych rozgrywkach lub pełnoprawnych turniejach szachowych, przy czym do naszej dyspozycji oddano dwanaście różnych wariantów szachów. Autorzy postarali się o ogólnoświatowy ranking najlepszych szachistów. Istnieje też możliwość włączenia trybu widza i obserwowania pojedynków innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 412 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Chessmaster: Grandmaster Edition

Klasyfikacja PEGI Chessmaster: Grandmaster Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chessmaster: Grandmaster Edition

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 2.3 GB HDD
  • Windows XP
Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogacona o 8 tytułów
Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogacona o 8 tytułów

wiadomość16 kwietnia 2010

Firma Cenega Poland ujawniła wszystkie nowe tytuły, które dzisiaj trafią do sprzedaży w ramach Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Wśród produkcji pojawią się takie hity jak: Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific, Resident Evil 4, Far Cry, Tomb Raider: Anniversary, czy chociażby pakiet Splinter Cell Kolekcja. Każdą z gier będzie można kupić za sugerowaną cenę 29,99 złotych.

Nowe tytuły w pomarańczowej kolekcji Cenegi Poland
Nowe tytuły w pomarańczowej kolekcji Cenegi Poland

wiadomość8 kwietnia 2010

Firma Cenega Poland ujawniła kolejne tytuły, które zostaną wydane w serii Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Wśród nich znajdują się: Splinter Cell Trylogia (trzy części serii w jednym zestawie), Chessmaster: Grandmaster Edition (czyli popularny symulator szachowy) oraz Tomb Raider: Anniversary (odświeżona wersja klasycznej gry o przygodach Lary Croft).

UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

wiadomość10 sierpnia 2007

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

X360
PC