Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Szachy 2001 (PC)

Szachy 2001 PC

Szachy 2001 to kolejna edycja gry szachowej promowanej przez firmę Techland. Powinna zapewnić godziny satysfakcjonującej rozrywki wszystkim fanom tej starożytnej gry.

Logiczne

PC Windows
Okładka Szachy 2001 (PC)

producent: Techland

wydawca PL: Techland

Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego2001

12lutego2001

pudełko PL

Szachy 2001 to kolejna edycja królewskiej gry promowana przez firmę Techland, która z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich wielbicieli tej starożytnej zabawy. Jest to produkt uniwersalny przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Między innymi posiada zaimplementowany samouczek zapoznający tych pierwszych z wszelkimi regułami gry. Mniej doświadczeni szachiści mogą również skorzystać z bardzo pomocnego systemu podpowiedzi.

Program zawiera bogatą bibliotekę rozegranych partii przez takich arcymistrzów jak: G. Kasparov, B. Sireta, M. Downey, G.Clarke czy A. Onischuk, dzięki czemu jest godnym rywalem dla zaawansowanych graczy. Jedną z nowości jest kilkadziesiąt zadań szachowych do rozwiązania wraz z edytorem pozwalającym na tworzenie własnych łamigłówek. Szachy 2001 umożliwiają grę przez sieć lokalną oraz Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1CD

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Szachy 2001

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Szachy 2001

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 16MB RAM