Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Easy Chess 2.0 (PC)

Szachy PC

Easy Chess 2.0

Komputerowa adaptacja gry w szachy. „Easy Chess 2.0” został stworzony z myślą o pojedynczych graczach, którzy mogą staczać pojedynki z zawodnikami sterowanymi przez komputer.

Logiczne | szachy | polskie

PC Windows
Okładka Easy Chess 2.0 (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2004

20czerwca2004

pudełko PL

Komputerowa adaptacja gry w szachy. „Easy Chess 2.0” został stworzony z myślą o pojedynczych graczach, którzy mogą staczać pojedynki z zawodnikami sterowanymi przez komputer. Gra charakteryzuje się dość zaawansowanymi skryptami A.I., które w trakcie podejmowania decyzji o przesunięciu wybranej figury biorą pod uwagę wiele pobocznych czynników, między innymi zachowanie gracza w poprzednich rundach czy też jego możliwe ruchy w przyszłości.

Interfejs gry został maksymalnie uproszczony, tak aby nie sprawiał problemów tym miłośnikom szachów, którzy rzadko sięgają po komputerowe odmiany tej gry. Istotnym elementem „Easy Chess 2.0” jest wbudowany help (pomoc), który wyjaśnia zasady gry. Obejmuje on zarówno podstawowe kwestie, jak i elementy bardziej rozbudowane, który przydadzą się przy taktycznym planowaniu kolejnych posunięć.

Opisywany tu „Easy Chess 2.0” wyróżnia się również innymi ułatwieniami, które w przypadku pojedynku toczonego w prawdziwym życiu nie miałyby racji bytu. Gracz może na przykład cofać dotychczasowe ruchy (w nieograniczonym stopniu), powtarzać zapamiętane przez program posunięcia, a także przeglądać historię wykonanych już ruchów. W każdej chwili może również skorzystać z podpowiedzi, która zasugeruje jak powinien się w danej sytuacji zachować.

Oprawa wizualna „Easy Chess 2.0” to połączenie 2D i 3D. To czy gracz pozostanie przy dwuwymiarowym widoku na planszę czy zdecyduje się na ujęcie 3D zależy tylko i wyłącznie od jego preferencji. Gra ma przy tym bardzo niskie wymagania sprzętowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 39 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Easy Chess 2.0

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Szachy

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium II 450 MHz, 128MB RAM, karta grafiki 4 MB, 300MB na HDD