Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Deep Fritz 8 (PC)
OkładkaDeep Fritz 8 (PC)

Deep Fritz 8 PC

Kolejna wersja bardzo znanego programu szachowego, ta sama, z którą zmierzył się w 2003 roku Garry Kasparov (pojedynek ten zakończył się remisem 2:2).

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deep Fritz 8 Premiera PC

11kwietnia2003

pudełko PL

1października2005

producent: Chessbase wydawca: Chessbase wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Deep Fritz 8

Chessmaster 9000

Chessmaster 10000

Szachy

Kolejna wersja bardzo znanego programu szachowego, ta sama, z którą zmierzył się w 2003 roku Garry Kasparov (pojedynek ten zakończył się remisem 2:2). Edycja „Deep” może zostać uruchomiona na komputerach wieloprocesorowych (od jednego do ośmiu), a ponadto jest bardziej rozbudowana od samego „Fritz 8”. Gra nie jest jednak przeznaczona tylko dla doskonałych graczy, znajduje się w niej szereg różnych poziomów trudności, więc nawet amatorzy mogą rozwijać w niej swoje umiejętności. Początkujący mogą również skorzystać z rozbudowanego interaktywnego treningu, dzięki czemu poznają nie tylko podstawowe zasady gry, ale również otrzymają wiele porad - nauczą się, jak należy grać, aby wygrać. Zaawansowani gracze mogą dowiedzieć się, jakie są ich słabe punkty, co powinni poprawić i nad czym pracować.

Komputerowy przeciwnik nie gra schematycznie, dopasowuje swoją taktykę do ruchów przeciwnika. Każde posunięcie jest zapisywane, więc można na bieżąco analizować wszystkie ruchy. W bazie gry ponadto zawartych jest 500.000 różnych, ale zawsze stojących na wysokim poziomie, pojedynków, co stanowi nie lada gratkę dla tych, którzy chcą dokładnie zobaczyć, jak grają mistrzowie. Garry Kasparov przyznał zresztą kiedyś, że regularnie używa Fritz do swoich analiz. A jeśli komuś znudzi się już gra z komputerowym przeciwnikiem, to o każdej porze dnia i nocy może znaleźć na serwerze playchess.com chętnych do gry ludzi. Można wtedy nie tylko rozegrać pojedynczą partię, ale również wziąć udział w turnieju, a nawet tylko przyglądać się, jak grają inni.

„Deep Fritz 8” posiada bardzo dobrą, trójwymiarową oprawę graficzną i doskonały interfejs. Szachownica jest fotorealistyczna, a bierki bardzo szczegółowe i pokryte dobrymi teksturami. Ponadto odpowiednio wykonana została kolizja obiektów (bierki nie mogą na siebie nachodzić), a posiadacze lepszego sprzętu mogą również zwiększyć rozdzielczość ekranu i uruchomić efekty specjalne, takie jak np. realistyczne cienie. Ponadto do gry dołączona jest w formie darmowego ebooka książka „Chess Masterpieces” autorstwa H.E. Birda.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Deep Fritz 8 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Deep Fritz 8

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Deep Fritz 8 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • CD-ROM
  • Mysz