Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster 9000 (PC)
OkładkaChessmaster 9000 (PC)

Chessmaster 9000 PC

Najnowsza edycja jednego z najpopularniejszych programów szachowych, posiadajaca w pełni trójwymiarową grafikę, szczegółowo opisany poradnik ułatwiający nam zabawę oraz znacznie poprawioną inteligencję komputerowego przeciwnika.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster 9000 Premiera PC

28sierpnia2002

pudełko PL

7kwietnia2003

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chessmaster 9000 to najnowsza edycja jednego z najpopularniejszych programów szachowych. Pierwsza gra z tej serii pojawiła się na początku 1986 roku i niemal od razu została okrzyknięta najlepszym symulatorem gry w szachy. W odróżnieniu od wcześniejszych wersji, Chessmaster 9000 posiada w pełni trójwymiarową grafikę, szczegółowo opisany poradnik ułatwiający nam zabawę oraz znacznie poprawioną inteligencję komputerowego przeciwnika.

Zamiarem twórców Chessmaster 9000 jest przybliżenie gry w szachy jak największej grupie odbiorców. Czeka nas ponad 800 klasycznych rozgrywek, wśród których znalazły się najlepsze gry o tytuł Mistrza Świata w latach 2001 i 2002. Mamy możliwość prześledzenia najlepszych otwarć i sposobów na zdominowanie przeciwnika. Zmodernizowany i rozbudowany silnik szachowy pozwala na konfrontację z ponad 150 przeciwnikami, od początkujących po Mistrzów. Mniej doświadczeni gracz znajdą tu specjalne narzędzia umożliwiające ciągłe podwyższanie swoich umiejętności. W zadaniu tym pomocne będą takie funkcje programu jak kurs Psychology of Competition stworzony przy współpracy międzynarodowego mistrza Josha Waitzkina, Endgame Quiz stworzony przez pięciokrotnego mistrza szachowego Larry Evansa czy opcja Blunder Alert, wskazująca graczom lepsze posunięcie w przypadku nieprzemyślanego zagrania, stwarzającego na szachownicy zagrożenie przegraną. Opcje sieciowe pozwalają na rozgrywkę w Internecie na serwerach ubi.com, gdzie szachiści mogą korzystać z chata oraz brać udział w turniejach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Chessmaster 9000 cena w dniu premiery: 129,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Chessmaster 9000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Chessmaster 9000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D