Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster 10th Edition (PC)
OkładkaChessmaster 10th Edition (PC)

Chessmaster 10000 PC

Chessmaster 10th Edition

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster 10000 Premiera PC

9sierpnia2004

pudełko PL

13września2004

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chessmaster 10000

LEGO Szachy

Chessmaster 9000

Szachy 98

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy. W założeniach ma ona w równym stopniu zadowolić zarówno te osoby, które dopiero zaczynają interesować się szachami, jak i wytrawnych mistrzów, którzy bezproblemowo pokonywali sztuczną inteligencję w poprzednich odsłonach programu. Możliwe stało się to dzięki zastosowaniu nowej, udoskonalonej wersji, skalowalnego w dużym zakresie, silnika szachowego „King”. Gra posiada też sporo opcji statystycznych pozwalających na przyglądanie się i analizowanie swoich dotychczasowych osiągnięć.

Jednym z podstawowych elementów „Chessmaster 10000” jest akademia szachistów (swego rodzaju tutorial oraz baza danych o szachach w ogóle), w której jeden ze słynnych szachowych mistrzów, Josh Waitzkin, objaśnia podstawy gry czy też przedstawia mniej lub bardziej skomplikowane strategie działania. Tryb ten zawiera również zestaw najlepszych posunięć w wykonaniu innego szachowego mistrza - Larry'ego Christiansena.

Sporą innowacją tej edycji jest całkiem nowy interfejs użytkownika, a to dlatego, iż ostatnie zmiany w tej dziedzinie miały miejsce aż siedem lat temu. Jego nowa wersja została nakierowana przede wszystkim na przejrzystość i prostotę obsługi. Dziesiąta edycja „Chessmastera” wprowadza też wiele czysto wizualnych atrakcji. Można prowadzić rozgrywki w pełnym trójwymiarze (nowy silnik graficzny), a ponadto z myślą o młodszych graczach zaimplementowano między innymi efektowne animacje ruchów.

Zmiany nie ominęły opcji rozgrywek sieciowych. Oprócz pojedynków z żywymi graczami można ustalać różnorakie rankingi, tworzyć wirtualne turnieje i w ogóle zaistnieć na międzynarodowej arenie graczy w szachy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 317 głosów czytelników.

Chessmaster 10000 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Chessmaster 10000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Chessmaster 10000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz lub AMD Duron 600MHz
  • 512MB RAM
  • GeForce3/ATI 850 i lepsze (DirectX 9)
  • 450MB na HDD