Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster 10th Edition (PC)

Chessmaster 10000 PC

Chessmaster 10th Edition

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy.

Logiczne | szachy

PC Windows
Okładka Chessmaster 10th Edition (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9sierpnia2004

13września2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dziesiąta, jubileuszowa edycja najpopularniejszej komputerowej odmiany gry w szachy. W założeniach ma ona w równym stopniu zadowolić zarówno te osoby, które dopiero zaczynają interesować się szachami, jak i wytrawnych mistrzów, którzy bezproblemowo pokonywali sztuczną inteligencję w poprzednich odsłonach programu. Możliwe stało się to dzięki zastosowaniu nowej, udoskonalonej wersji, skalowalnego w dużym zakresie, silnika szachowego „King”. Gra posiada też sporo opcji statystycznych pozwalających na przyglądanie się i analizowanie swoich dotychczasowych osiągnięć.

Jednym z podstawowych elementów „Chessmaster 10000” jest akademia szachistów (swego rodzaju tutorial oraz baza danych o szachach w ogóle), w której jeden ze słynnych szachowych mistrzów, Josh Waitzkin, objaśnia podstawy gry czy też przedstawia mniej lub bardziej skomplikowane strategie działania. Tryb ten zawiera również zestaw najlepszych posunięć w wykonaniu innego szachowego mistrza - Larry'ego Christiansena.

Sporą innowacją tej edycji jest całkiem nowy interfejs użytkownika, a to dlatego, iż ostatnie zmiany w tej dziedzinie miały miejsce aż siedem lat temu. Jego nowa wersja została nakierowana przede wszystkim na przejrzystość i prostotę obsługi. Dziesiąta edycja „Chessmastera” wprowadza też wiele czysto wizualnych atrakcji. Można prowadzić rozgrywki w pełnym trójwymiarze (nowy silnik graficzny), a ponadto z myślą o młodszych graczach zaimplementowano między innymi efektowne animacje ruchów.

Zmiany nie ominęły opcji rozgrywek sieciowych. Oprócz pojedynków z żywymi graczami można ustalać różnorakie rankingi, tworzyć wirtualne turnieje i w ogóle zaistnieć na międzynarodowej arenie graczy w szachy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Chessmaster 10000

Klasyfikacja PEGI Chessmaster 10000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chessmaster 10000

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz lub AMD Duron 600MHz
  • 512MB RAM
  • GeForce3/ATI 850 i lepsze (DirectX 9)
  • 450MB na HDD
UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

wiadomość10 sierpnia 2007

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

Szachowe wyzwanie rodem z Ubisoftu

wiadomość2 marca 2005

Dość ciekawe porozumienie, którego wyniki z pewnością zainteresują miłośników królewskiej gry, jaką niewątpliwie są szachy, podpisały firma PlayFirst (wiodący wydawca gier online) oraz francuski wydawca, Ubisoft. Przedmiotem porozumienie jest dostarczenie graczom wymagającym wyzwań umysłowych gry Chessmaster Challenge, opartej na znakomitej serii Chessmaster.