Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2010, 11:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej roli Team17, tajemniczej grze Ubisoftu, premierze ostatniego odcinka trzeciego sezonu Sam & Max, a także niższej cenie Nintendo DSi i DSi XL. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej roli Team17, tajemniczej grze Ubisoftu, premierze ostatniego odcinka trzeciego sezonu Sam & Max, a także niższej cenie Nintendo DSi i DSi XL. Zapraszamy do lektury.

Team17

Serwis MCV dotarł do informacji, z których wynika, że firma Team17, znana z wyprodukowania takich marek, jak Worms oraz Alien Breed, została niezależnym wydawcą, działającym wyłącznie za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej. W tym celu przeszła udaną restrukturyzację, która nie pociągnęła za sobą zwolnień. Do końca 2010 roku firma planuje wprowadzić na rynek 15 tytułów – w tym własnych, jak i stworzonych przez niezależnych deweloperów. Trafią one m.in. do oferty Xbox Live Arcade, PlayStation Network, App Store, WiiWare i innych platform tego rodzaju.

Ubisoft

Jedną z gier, które francuski koncern Ubisoft przedstawi w trakcie imprezy PAX 2010 (3-5 września), będzie nieznany dotąd Outland. Produkcja zostanie opublikowana za sprawą serwisów cyfrowej dystrybucji Xbox Live Arcade i PlayStation Network. Plotkuje się, że gra może być adaptacją filmu sci-fi z 1981 roku z Seanem Connerym w roli głównej.

Championship Manager

Firma Square Enix złożyła w europejskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację znaków towarowych Championship Manager Legends oraz The Manager. Wszystko wskazuje na to, że mają one związek z marką piłkarskich menedżerów Championship Manager, do której japoński wydawca uzyskał prawa wraz z zeszłorocznym kupnem brytyjskiej firmy Eidos.

Sam & Max: The Devil’s Playhouse

Do sprzedaży trafił piąty, finalny odcinek trzeciego sezonu przygód pary zwariowanych detektywów Sama i Maksa. W The City That Dares Not Sleep gracze wcielający się bohaterów podejmą próbę rozłożenia na łopatki tajemniczego stwora nawiedzającego sny mieszkańców pewnej dzielnicy. W epizod mogą się zaopatrzyć użytkownicy PC, Maca, a także PlayStation 3. Cennik znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej producenta, czyli firmy Telltale Games.

Wieści ze świata (Team17, Championship Manager, Sam & Max) 31/08/10 - ilustracja #1

Nintendo DSi/DSi XL

12 września amerykański oddział firmy Nintendo wprowadzi w życie obniżkę ceny konsoli Nintendo DS, a konkretnie modeli DSi i DSi XL. Pierwszy z nich będzie kosztować 149,99 dolarów, natomiast drugi 169,99 dolarów (w każdym przypadku chodzi zatem o 20-dolarowy spadek ceny). Standardowa wersja konsoli będzie w dalszym ciągu kosztować 129,99 dolarów. W chwili obecnej nie mamy żadnych sygnałów na temat ewentualnej obniżki w krajach europejskich.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Battle vs. Chess

Apache: Air Assault

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - z czym do ludzi?! video magazyn

Gramy w Mafia II - zemsta Gramy!

Might and Magic: Heroes Kingdoms

gry