Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Apache: Air Assault (PC)

Apache: Air Assault

Zręcznościowa gra lotnicza, w której pilotujemy tytułowy helikopter i wykonujemy niebezpieczne misje na terenach Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu. Twórcy przygotowali w sumie 16 rozbudowanych scenariuszy.

Zręcznościowe

Okładka Apache: Air Assault (PC)

data premiery gry:

16lis2010

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Apache: Air Assault to zręcznościowy symulator lotu, w którym, jako pilot helikoptera AH-64 Apache, wykonujemy niebezpieczne misje na terenie całego świata. Grę stworzyło rosyjskie studio Gaijin Entertainment, najlepiej znane z bardzo ciepło przyjętego IL-2 Sturmovik: Birds of Prey.

Gra daje nam okazję sterowania jednym z kilku wariantów helikoptera bojowego Apache. Możliwości tych maszyn wykorzystamy w 16 rozbudowanych misjach na terenach Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu. Tytuł oferuje dwa modele lotu – jeden czysto zręcznościowy i drugi zapewniający znacznie lepsze odwzorowanie realiów. Ten pierwszy pozwala na bezstresowe kierowanie potężną maszyną bojową, bez przejmowania się skomplikowanymi procedurami oraz rzeczywistymi możliwościami helikoptera. Drugi natomiast stawia na większy realizm i wiernie oddaje fizykę lotu, choć jednocześnie nie zmienia gry w symulator wymagającym przerobienia kilkuset stron podręcznika użytkownika.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza przygotowano również opcję gry wieloosobowej w formie czterech różnorodnych trybów (dostępny jest Drużynowy Deathmatch, Ground Attack, Capture the LZ oraz Ground Strike). Ciekawym dodatkiem jest opcja kooperacji, w ramach której dwóch graczy wciela się w role członków załogi jednego helikoptera.

Apache: Air Assault działa w oparciu o unowocześniony silnik graficzny z IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. Dzięki zastosowanej technologii gra może pochwalić się pięknymi widokami, które ustanawiają nowe standardy dla gier z helikopterami w roli głównej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 331 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Apache: Air Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Apache: Air Assault

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Apache: Air Assault - recenzja gry
Apache: Air Assault - recenzja gry

Recenzja 20 grudnia 2010, 10:48

Lot helikopterem po pewnej wprawie nie sprawia większych problemów. Co ważne, gra nie jest żelaznym symulatorem, który narzuca przeczytanie instrukcji. Nie oznacza to jednak, że kontrola Apache’a to bułka z masłem. W trakcie większej zadymy lub zmasowanego ostrzału zdarzało mi się tracić pułap niebezpiecznie szybko i tylko cud ratował mnie od twardego przyziemienia. Po opanowaniu podstawowych osi kierowania oraz robienia uników przechodzenie misji było już samą przyjemnością. Apache: Air Assault bardzo umiejętnie kładzie nacisk na wykorzystanie zalet wehikułu. Bezpośredni lot w strefę walki nie jest zbyt dobrym pomysłem, choć w trakcie kampanii nie raz znajdziecie się w takiej sytuacji. Największą frajdę przynosi eliminacja wrogich pojazdów z dystansu. Kombinacja rakiet Hellfire oraz podglądu z satelity na cel powoli staje się kultowa. Ciekawym wyposażeniem jest kamera termowizyjna sprzężona z działkiem pokładowym M230. Wykrywanie rozgrzanych jednostek jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza w porośniętej lasami dżungli, która jak na złość kryje spore oddziały karteli narkotykowych.

X360
PS3
PC