Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2010, 09:45

Apache: Air Assault również na PC

Jakiś czas temu firma Activision Blizzard ogłosiła, że zamierza wskrzesić swoją serię zręcznościowych symulatorów helikopterów. Do tej pory Apache: Air Assault zapowiadane było jedynie w wersji konsolowej, jednak jak się okazuje również pecetowcy otrzymają okazję zagrania w tę produkcję.

Jakiś czas temu firma Activision Blizzard ogłosiła, że zamierza wskrzesić swoją serię zręcznościowych symulatorów helikopterów. Do tej pory Apache: Air Assault zapowiadane było jedynie w wersji konsolowej, jednak jak się okazuje również pecetowcy otrzymają okazję zagrania w tę produkcję.

Apache: Air Assault również na PC - ilustracja #1

Informacja ta pochodzi z wypuszczonego właśnie zwiastuna filmowego. Pod jego koniec wśród platform docelowych obok Xboksa 360 oraz PlayStation 3 pojawia się również PC. Jednocześnie filmik ten dał nam nową datę premiery. Pierwotnie wydanie Apache: Air Assault na rynku amerykańskim planowano na 9 listopada, jednak jak się okazuje gra zaliczy niewielki poślizg i wyląduje na półkach sklepowych tydzień później, czyli 16 listopada. Nie podano jeszcze terminu premiery w Europie, choć tradycyjnie gry wypuszczane są na naszym kontynencie trzy dni po debiucie amerykańskim.

Potwierdzenie edycji komputerowej nie powinno być dla nikogo żadnym większym zaskoczeniem. Poprzednia odsłona serii była w końcu wydaną jedynie na PC budżetówką. Nieco rozczarowani mogą się poczuć jedynie ci miłośnicy symulatorów, którzy oczekiwali powtórki sytuacji z poprzedniej gry studia Gaijin Entertainment, czyli IL-2 Sturmovik: Birds of Prey. Produkcja ta pierwotnie została wydana jedynie na konsole. Następnie autorzy mocno przerobili ten tytuł - zwiększyli realizm lotu i poprawili grafikę, po czym wypuścili całość jako pecetowe Wings of Prey. Na podobne ulepszenia w przypadku Apache: Air Assault gracze komputerowi nie mają raczej co liczyć.

Apache: Air Assault również na PC - ilustracja #2

Apache: Air Assault stanowić ma połączenie symulatora z elementami zręcznościowymi. Nie należy spodziewać się więc realizmu na poziomie Digital Combat Simulator: Black Shark, choć jednocześnie gra bez wątpienia będzie znacznie bardziej bliższa rzeczywistości niż produkcje pokroju Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 czy Ace Combat: Assault Horizon. Podobnie jak w przypadku IL-2 Sturmovik: Birds of Prey otrzymamy możliwość wyboru jednego z dwóch modeli lotu - jeden z nich będzie czysto zręcznościowy, natomiast drugi zaoferuje wyraźnie większy realizm.

Gracze będą mogli zasiąść w kokpitach kilku wariantów helikoptera bojowego Apache i sprawdzić się w jednej z 16 rozbudowanych misji na terenach Afryki, Ameryki Centralnej oraz Bliskiego Wschodu. Prócz kampanii solo autorzy zadbali też o rozgrywki wieloosobowe toczone w czterech trybach (dostępny będzie Drużynowy Deathmatch, Ground Attack, Capture the LZ oraz Ground Strike). Twórcy chwalą się też ciekawą opcją kooperacyjną, w której dwóch graczy sterować ma jednym helikopterem.