Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2010, 09:55

autor: Taven

NASCAR 2011 od Activision?

Na oficjalnym forum Eutechnyx, dewelopera specjalizującego się w grach samochodowych, pojawiły się informacje sugerujące, że studio może być odpowiedzialne za nową grę o wyścigach NASCAR.

Na oficjalnym forum Eutechnyx, dewelopera specjalizującego się w grach samochodowych, pojawiły się informacje sugerujące, że studio może być odpowiedzialne za nową grę o wyścigach NASCAR. Wszystko dzięki wnikliwości samych forumowiczów – udało się im bowiem z niedostępnych jeszcze części witryny producenta wygrzebać logo i obrazek, który jest prawdopodobnie promocyjnym artem nieogłoszonego jeszcze tytułu. Miałby on ukazać się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy i zostać wydany przez Activsion.

Choć, jak donosi serwis videogaming247, zarówno Eutechnyx jak i Activision odmawiają jakiegokolwiek oficjalnego komentarza, to powyższe znaleziska zgadzają się z innymi informacjami dostępnymi w Sieci i trudno traktować je wyłącznie w kategoriach pustych spekulacji. Samo studio na swoim Twitterze potwierdziło, że jakiekolwiek stosowne zapowiedzi będą miały miejsce już wkrótce. To, że wyścigi NASCAR powrócą potwierdzają również, co udało ustalić się videogaming247, anonimowe brytyjskie źródła.

NASCAR 2011 od Activision? - ilustracja #1

Pogłoski o tym, że Eutechnyx zajmie się nowymi wyścigami NASCAR można było odnaleźć w Internecie już od jakiegoś czasu. W marcu tego roku firma zatrudniła byłego pracownika Electronic Arts, Eda Martina, który pracował przy produkcji gier z serii NASCAR, gdy ta znajdowała się pod skrzydłami giganta z Redwood. W czerwcu tego roku na stronie EA Sport pojawił się tajemniczy post, w którym autor zapowiadał, że to Activision podejmie się kontynuowania cyklu, wskazując nawet datę premiery. Gra miałaby ukazać się na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 dwa tygodnie przed wyścigiem Daytona 500, który będzie miał miejsce 20 lutego.

Jeżeli powyższe informacje rzeczywiście oznaczałyby, że już niedługo dane nam będzie zagrać w NASCAR 2011 to będzie to pierwsza duża, samodzielna produkcja traktująca o tych wyścigach od czasów wydanego przez Electronic Arts w 2008 roku NASCAR 09. Jak donosiliśmy rok temu, ze względu na dość słabe wyniki sprzedaży NASCAR Kart Racing i właśnie NASCAR 09 wydawca podjął decyzję o zaprzestaniu kontynuacji serii. Plany Activision z pewnością ucieszą fanów samych wyścigów.