Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2009, 12:15

autor: Cairine

Nie będzie nowego NASCAR-a

Electronics Arts ma w swoim dorobku wiele serii, szczególnie regularnie ukazują się kontynuacje dzieł oddziału EA Sports. Nikogo nie dziwi gdy gry sportowe, jak np. FIFA, NHL czy NBA, co roku wydawane są w nowej odsłonie. Tak również było do tej pory z serią gier NASCAR, ale w tej chwili jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Electronics Arts ma w swoim dorobku wiele serii, szczególnie regularnie ukazują się kontynuacje dzieł oddziału EA Sports. Nikogo nie dziwi gdy gry sportowe, jak np. FIFA, NHL czy NBA, co roku wydawane są w nowej odsłonie. Tak również było do tej pory z serią gier NASCAR, ale w tej chwili jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Szef EA Sports stwierdził, że na nowy sezon nie dostaniemy nowego tytułu. Możliwe, że nie bez znaczenia dla tej decyzji były słabe wyniki sprzedaży NASCAR 09 i NASCAR Kart Racing.

Nie będzie nowego NASCAR-a - ilustracja #1

„Nie mamy żadnych konkretnych planów związanych z NASCAR od Electronics Arts” - powiedział w wywiadzie udzielonemu serwisowi GameSpot szef EA Sports, Peter Moore. „Przez te wszystkie lata wspaniale nam się współpracuje. Niestety… zostaliśmy zmuszeni dokonać kilku znaczących zmian i zreorganizować zespół. Nadal jesteśmy wielkimi fanami wyścigów NASCAR, jednak w tej chwili nie ma żadnych planów dotyczących wydania gier z tej serii pod skrzydłami EA Sports.”

Peter Moore zdradził też, że w wyniku zmian część teamu pracującego nad NASCAR została przeniesiona do pracy przy nowym projekcie, EA Sports Mixed Martial Arts (Mieszane Sztuki Walki). Tytuł ten zapowiedziany został w czerwcu na targach E3, a jego premiera zaplanowana jest na luty 2010. Natomiast ostatnią do tej pory pozycją z NASCAR w tytule jest wydany w lutym tego roku NASCAR Kart Racing dla Wii.

gry