Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 września 2009

Studio GRIN pracowało nad nowym Final Fantasy, wyciekły grafiki koncepcyjne
Studio GRIN pracowało nad nowym Final Fantasy, wyciekły grafiki koncepcyjne

fsm, 9 września 2009, 20:35

Gdy znane i lubiane ekipy deweloperskie muszą pożegnać się z pracą, często nieujawnione wcześniej projekty i pomysły wychodzą na światło dzienne. Tak też stało się w przypadku szwedzkiego studia GRIN, odpowiedzialnego m.in. za reaktywację Bionic Commando. Po zamknięciu podwojów firmy jej byli pracownicy zaczęli ujawniać ciekawe concept arty.

LucasArts zapowie w piątek całkiem nową grę

Łosiu, 9 września 2009, 18:31

Dziś, na firmowym kanale Twittera możemy przeczytać ciekawą nowinę. W nadchodzący piątek, we wczesnych godzinach porannych (dla nas będzie to 6.30 rano) LucasArts przedstawi swoją nową produkcję. Zwiastun gry będzie można po raz pierwszy zobaczyć za pośrednictwem telewizji internetowej portalu GameTrailers.

Wersja demonstracyjna FIFY 10 już jutro
Wersja demonstracyjna FIFY 10 już jutro

ziooleck, 9 września 2009, 15:00

Kolejny sezon FIFY powoli zmierza ku wielkiemu otwarciu. Termin premiery 10 odsłony serii został ustalony na 2 października i obstawiamy, że nawet zmienna forma zawodników nie będzie w stanie go zmienić. Jeżeli mimo wszystko data ta wydaje Wam się odległa, to już od jutra każdy europejski gracz będzie mógł zakosztować zabawy dzięki specjalnie przygotowanemu demie.

Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09
Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09

Jiker, 9 września 2009, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Borderlands nie dla młodszych graczy, premiera ósmego dodatku do Ultima Online, amerykański debiut Mini Ninjas, Killzone 2 i MGS 4 już wkrótce w ofercie Platinum Games i inne. Zapraszamy do lektury.

Prequel NecroVison zapowiedziany
Prequel NecroVison zapowiedziany

Cairine, 9 września 2009, 13:07

1C Company, rosyjski wydawca gier (m.in. IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) poinformował oficjalnie o pracach nad prequelem NecroVision. Wcześniej tytuł miał zostać zaprezentowany na targach gamescom, ale wbrew zapowiedziom tak się nie stało. Nad nową częścią, podobnie jak nad „jedynką”, pracuje polskie studio deweloperskie The Farm 51.

Nadchodzi całkiem nowy Sonic
Nadchodzi całkiem nowy Sonic

Cairine, 9 września 2009, 11:27

Wczoraj Sega ogłosiła, że pracuje nad zupełnie nową grą o przygodach Sonica. Produkcja została roboczo nazwana Project Needlemouse (Projekt Iglasta mysz) i zadebiutuje w przyszłym roku, chociaż nie wiadomo jeszcze na jakie platformy zawita. Skromny i krótki film reklamowy jest jedynym źródłem informacji, których zawiera niestety bardzo mało. Dowiedzieć się z niego możemy, że „prędkość powróci w nowej, stworzonej zupełnie od podstaw przygotówce 2D”, na samym końcu widnieje tylko rok 2010.

Prestiżowy Modern Warfare 2 w Empiku – sprostowanie

fsm, 9 września 2009, 11:04

Wczoraj napisaliśmy o oferowanym przez Empik przedpremierowym zamówieniu prestiżowej paczki Modern Warfare 2. Ponarzekaliśmy na cenę, podając przykład dużo korzystniej wycenionej edycji do nabycia w amerykańskim sklepie Amazon. A teraz pora na sprostowanie.

The Beatles: Rock Band debiutuje na światowym rynku!
The Beatles: Rock Band debiutuje na światowym rynku!

Jiker, 9 września 2009, 10:58

9.09.09 – dla wielu data magiczna. Dla innych zwykły, szary dzień. Dla fanów czwórki niepozornych muzyków z Liverpoolu dzień światowej premiery The Beatles: Rock Band – jednej z najlepiej zapowiadających się gier muzyczno-rytmicznych w historii tego gatunku.

Nowa gra Johna Woo anulowana?
Nowa gra Johna Woo anulowana?

Hed, 9 września 2009, 10:57

Wygląda na to, że firma Midway współpracowała w Johnem Woo, znanym reżyserem kina akcji, nad nową produkcją elektroniczną. Tytuł miałby nazywać się Gunrunner, co właściwie pasuje do twórczości pana Woo, który specjalizuje się w filmach o wojnach gangów. Według doniesień projekt został najprawdopodobniej anulowany w związku ze sprzedażą powyższego przedsiębiorstwa.

Dodatek DLC do Batman: Arkham Asylum za darmo także na pecetach
Dodatek DLC do Batman: Arkham Asylum za darmo także na pecetach

Hed, 9 września 2009, 10:12

Firma Eidos potwierdziła, że pierwszy pakiet dodatkowej zawartości (DLC) do gry Batman: Arkham Asylum zostanie wydany zarówno w wersji pecetowej oraz konsolowej (Xbox 360, PlayStation 3). Na razie nie wiemy nawet co wejdzie w skład tego rozszerzenia, ale, jak potwierdził wydawca, będzie ono zupełnie darmowe. Jak głosi przysłowie: darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda?

ZeniMax (Bethesda) kupuje markę Prey
ZeniMax (Bethesda) kupuje markę Prey

Hed, 9 września 2009, 09:37

Firma ZeniMax Media, w skład której wchodzą studia id Software oraz przede wszystkim Bethesda, zakupiła prawa do marki Prey, czyli jednej z oryginalniejszych strzelanek ostatnich lat. Tak przynajmniej wynika z dokumentów odnalezionych w sieci, chociaż sprawa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Czyżby Indianin Tommy, bohater gry, znalazł nowy, bezpieczniejszy dom?

Książkowe wprowadzenie do Dragon Age: Początek również w Polsce
Książkowe wprowadzenie do Dragon Age: Początek również w Polsce

Jiker, 9 września 2009, 09:10

Polacy czytają mało – z każdym rokiem ten istotny współczynnik jest coraz niższy. Nieco lepiej wygląda sytuacja z powieściami fantasy, które od dawna mają swoich oddanych fanów. Dlatego też wprowadzenie na nasz rynek książkowego prequela gry cRPG Dragon Age: Początek może się okazać całkiem logicznym posunięciem.