Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 września 2009

Zapowiedziano dodatek do gry Empire: Total War
Zapowiedziano dodatek do gry Empire: Total War

Łosiu, 21 września 2009, 18:59

Ciężko jest wycisnąć ostatnie soki z tak rozbudowanej gry strategicznej jaką jest Empire: Total War. W szeregach fanów serii TW znajdą się tacy, którym się to udało. Dla wszystkich spragnionych nowych wyzwań SEGA ma dobre wieści. Już w październiku ukaże się dodatek do gry, kryjący się pod nazwą The Warpath.

Premiera Blur dopiero w przyszłym roku
Premiera Blur dopiero w przyszłym roku

ziooleck, 21 września 2009, 15:51

Wyścigi samochodowe wzbogacone o elementy znane ze strzelanin nie są niczym odkrywczym. Jeżeli jednak za grę o zbliżonej tematyce biorą się Panowie z Bizarre Creations to jej atrakcyjność diametralnie wzrasta. Mowa oczywiście o szumnie zapowiadanym Blur, który wedle planów miał zaatakować już w listopadzie. Niestety, przedstawiciele Activision oznajmili, że wyczekiwana gra zaliczy całkiem sporą obsuwę.

E-Sport: eliminacje World Cyber Games za nami, znamy skład Reprezentacji Polski
E-Sport: eliminacje World Cyber Games za nami, znamy skład Reprezentacji Polski

Maciej Śliwiński, 21 września 2009, 15:48

Za nami polskie finały World Cyber Games 2009 – jednej z najważniejszych w kraju imprez dla graczy. W ubiegły weekend w Warszawie o miejsca w Reprezentacji Polski rywalizowali najlepsi zawodnicy z nad Wisły. W klubie Lucid nie zabrakło niczego – były emocje, niespodzianki i dwudniowy turniej na bardzo wysokim poziomie.

Dodatek do Dawn of War II oficjalnie potwierdzony
Dodatek do Dawn of War II oficjalnie potwierdzony

Hed, 21 września 2009, 13:42

Firma THQ potwierdziła dzisiaj oficjalnie, że dodatek do gry Dawn Of War II jest w produkcji. Rozszerzenie nazywa się Chaos Rising i jest tworzone oczywiście przez studio Relic. Jak sama nazwa wskazuje, w nowej kampanii zmierzymy się przede wszystkim z mrocznymi członkami Chaosu, czyli jednej z najbardziej nieobliczalnych frakcji w uniwersum Warhammera 40,000.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13 - 19 września)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13 - 19 września)

Przemysław Zamęcki, 21 września 2009, 12:43

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 13 a 19 września.

Monkey Island na silniku Crysisa?
Monkey Island na silniku Crysisa?

Hed, 21 września 2009, 12:41

Jakiś czas temu mówiliśmy o projekcie pewnego niezależnego twórcy, który zapragnął zobaczyć jak wyglądałaby przygodówka Monkey Island 2 podrasowana mocą silnika z Crysisa. Artysta pochwalił się wtedy pierwszymi zdjęciami, stworzonymi w zmyślny sposób na podstawie oryginalnych grafik koncepcyjnych z gry. Tym razem możemy zobaczyć projekt w akcji na dość imponującym filmie.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09
Wieści ze świata (Yakuza 3, Bayonetta, Dead Space Extraction) 21/09/09

Jiker, 21 września 2009, 12:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Yakuza 3 jednak w Stanach Zjednoczonych i w Europie, o jakości Bayonetta w wersji na PlayStation 3, Dead Space Extraction na Wii znacznie bardziej przegadaną grą od oryginału i inne. Zapraszamy do lektury.

Japonia - Xbox 360 ciągle poniżej oczekiwań
Japonia - Xbox 360 ciągle poniżej oczekiwań

Jiker, 21 września 2009, 11:00

Sytuacja Xboksa 360 w Japonii nie jest zbyt różowa. Wynika to przede wszystkim z niewielkiego zaufania do marki. Wpływ na ten fakt miało oczywiście wiele innych wypadkowych – m.in. brak wiary w zachodnie firmy oraz niezbyt duża liczba gier reprezentujących gatunki najpopularniejsze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Okazuje się, że efektów nie przynosi nawet zakrojona na szeroką skalę reanimacja.

Techland zapowiada Symulator Farmy 2009
Techland zapowiada Symulator Farmy 2009

Jiker, 21 września 2009, 09:45

W połowie lipca na łamach gry-online.pl zamieszczony został artykuł, podejmujący niecodzienny temat: „Od koparki do śmieciarki - czyli nietypowe symulatory”. Tekst fsm-a wzbudził wśród Was spore zainteresowanie, być może pociągając do działania jednego z polskich dystrybutorów gier. Tak czy inaczej, już w przyszłym miesiącu wrocławski Techland wyda na naszym rynku Symulator Farmy 2009.

Premiery gier w Polsce (14-20 września)
Premiery gier w Polsce (14-20 września)

Vercetti, 21 września 2009, 09:39

Tak obfitego w premiery tygodnia dawno nie mieliśmy. W ciągu minionych siedmiu dni do polskich sklepów trafiło dziesięć atrakcyjnych nowości – wśród nich pecetowy Batman, Resident Evil 5 i mutliplatformowy NFS Shift. Na ucztę dla graczy złożyły się także reedycje, w których zobaczyliśmy m.in. Juiced 2 i Guild Wars.

Nintendo Wii taniej od 27 września?!

Hed, 21 września 2009, 09:13

Firma Nintendo potwierdziła podobno plotki i domysły dotyczące rzekomej obniżki cen konsoli Wii. O sprawie doniósł serwis Nintendojo, który przekazał informacje pochodzące bezpośrednio od koncernu i ujawnione podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcami sprzętu. Okazuje się, że Wii będzie kosztować jedyne 199 dolarów w Stanach Zjednoczonych, już od 27 września tego roku.

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (13 - 19 września 2009)

Przemysław Zamęcki, 21 września 2009, 09:08

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive, Steam i EA Store. Wyniki obejmują okres od 13 do 19 września.