Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2009

Sony, NCSoft i Blizzard pozwane do sądu za gry MMO

Hed, 16 września 2009, 20:33

Przedsiębiorstwo Paltalk Holdings Inc. ze stanu Nowy Jork złożyło pozew do sądu w Teksasie przeciwko kilku firmom, które znamy między innymi z gier MMO. Wśród nich znajdują się tacy giganci jak: Sony (EverQuest), NCSoft (Lineage II), czy nawet Blizzard (World of Warcraft). Paltalk twierdzi, że od 2002 roku posiada patent na metody wykorzystywane w grach sieciowych.

Demo Pro Evolution Soccer 2010 dostępne od jutra
Demo Pro Evolution Soccer 2010 dostępne od jutra

ziooleck, 16 września 2009, 15:30

Dosłownie dwa dni temu informowaliśmy Was o wymaganiach sprzętowych nadchodzącego Pro Evolution Soccer 2010. Zdania na temat progu postawionego przez autorów były podzielone, zwłaszcza, że nikt nie jest pewien, co ujrzy na ekranie swojego monitora. Sytuacja ta niebawem dobiegnie końca - Konami przerwało milczenie i potwierdziło termin wydania wersji demonstracyjnej.

Nowy Project Gotham Racing jedną z gier na Zune HD
Nowy Project Gotham Racing jedną z gier na Zune HD

Jiker, 16 września 2009, 14:30

To już pewne. Zune HD – najnowsza odsłona multimedialnego odtwarzacza autorstwa firmy Microsoft, mającego podjąć rywalizację z urządzeniami firmy Apple – zawalczy z iPodem Touch także na polu gier. Z informacji zdobytych przez serwis Kotaku wynika, że obok prostych produkcji Zune HD umożliwi swych posiadaczom przetestowanie także pełnowymiarowych przedstawicieli znanych marek.

Monopoly City Streets odwiedzany przez 1,7 miliona graczy
Monopoly City Streets odwiedzany przez 1,7 miliona graczy

Hed, 16 września 2009, 14:28

Monopoly City Streets, czyli sieciowa produkcja, o której pisaliśmy całkiem niedawno, zainteresowała bardzo dużo graczy z całego świata. Stronę odwiedza codziennie podobno ponad 1,7 milionów użytkowników. Ze względu na dużą popularność ekipa odpowiedzialna za projekt jest zmuszona go wyłączyć (jeszcze w tym tygodniu), żeby wprowadzić kilka niezbędnych modyfikacji.

Amerykańska wersja Combat Arms z trzema milionami graczy
Amerykańska wersja Combat Arms z trzema milionami graczy

Jiker, 16 września 2009, 13:30

Firma Nexon America poinformowała, że w darmową sieciową strzelaninę FPP Combat Arms zagrało już trzy miliony osób w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Świetne rezultaty osiągane przez produkcję wpłynęły automatycznie na wzrost przychodów producenta.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars Galaxies, Command & Conquer 4) 16/09/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars Galaxies, Command & Conquer 4) 16/09/09

Jiker, 16 września 2009, 12:49

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sony zamyka serwery Star Wars Galaxies, nowa powieść Dragon Age: Początek, data premiery wersji demonstracyjnej Ninja Gaiden Sigma II, powstanie remake Clayfightera, plany wydawnicze Nintendo i inne. Zapraszamy do lektury.

Next Gen - odc. 6 - GTA: Polish City
Next Gen - odc. 6 - GTA: Polish City

Runshin & Lans Tartare, 16 września 2009, 12:20

Nowe jRPG od Square Enix z hermafrodytą w obsadzie
Nowe jRPG od Square Enix z hermafrodytą w obsadzie

Crash, 16 września 2009, 11:45

Poznaliśmy nowe, interesujące fakty, na temat tajemniczego tytułu od Square Enix. Mowa oczywiście o zapowiedzianym na przyszły rok NieR RepliCant, o którym po raz pierwszy informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Xbox 360 z 250 GB dyskiem i Modern Warfare 2 zapowiedziany
Xbox 360 z 250 GB dyskiem i Modern Warfare 2 zapowiedziany

Hed, 16 września 2009, 11:14

Potwierdziły się plotki na temat istnienia Xboksa 360 wyposażonego w 250-gigabajtowy dysk twardy. Wątpliwości rozwiał Larry Hryb, znany także jako Major Nelson, na imprezie poświęconej grze Call of Duty: Modern Warfare 2. Microsoft planuje wypuścić limitowaną edycję konsoli, zawierającą w zestawie właśnie większy dysk, dwa pady oraz najnowszą produkcję Infinity Ward.

EMPiK - Top Lista - tydzień 37 (16/09/09)

Przemysław Zamęcki, 16 września 2009, 11:05

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 7 a 13 września i zostały zebrane w 139 salonach sieci.

Activision Blizzard szykuje nowe studio i grę?

Hed, 16 września 2009, 10:17

W Activision Blizzard dużo się dzieje. Prezes Kotick opowiedział niedawno o planach na przyszłość. Tymczasem zarejestrowano wniosek patentowy dotyczący najprawdopodobniej nowego studia należącego do wydawcy. Na australijskiej stronie zajmującej się klasyfikacją wiekową gier pojawił się natomiast nowy wpis. Produkcja nazywa się Bloodhunt i jest przeznaczona dla starszych graczy.

HBO planuje grę na podstawie serialu Czysta krew?
HBO planuje grę na podstawie serialu Czysta krew?

Hed, 16 września 2009, 09:33

Wiele wskazuje na to, że firma HBO planuje stworzyć grę na podstawie serialu True Blood (Czysta krew), znanego także z polskiej telewizji (HBO Polska). Na trop takiej możliwości wpadł twórca blogu superannuation, który odnalazł wniosek patentowy dotyczący właśnie tej opanowanej przez wampiry marki, złożony przez znaną stację telewizyjną do amerykańskiego urzędu.

Ogniem i Mieczem - pokój na linii CD Projekt i TUL
Ogniem i Mieczem - pokój na linii CD Projekt i TUL

Jiker, 16 września 2009, 08:05

Wszystko wskazuje na to, że konflikt pomiędzy twórcami rozszerzenia Mount & Blade: Ogniem i Mieczem, polskim dystrybutorem CD Projekt oraz teamem moderskmi z TUL-em na czele, opracowującym fanowski mod do M&B With Fire and Sword, został zażegnany. Zainteresowane strony zawarły bowiem porozumienie.