Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2009, 11:45

autor: Crash

Nowe jRPG od Square Enix z hermafrodytą w obsadzie

Poznaliśmy nowe, interesujące fakty, na temat tajemniczego tytułu od Square Enix. Mowa oczywiście o zapowiedzianym na przyszły rok NieR RepliCant, o którym po raz pierwszy informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Poznaliśmy nowe, interesujące fakty, na temat tajemniczego tytułu od Square Enix. Mowa oczywiście o zapowiedzianym na przyszły rok NieR RepliCant, o którym po raz pierwszy informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Pierwsze informacje o nowym projekcie japońskiego potentata, pojawiły się podczas tegorocznych targów E3. Wówczas, grę zapowiedziano jako multiplatformową (PS3 i Xbox 360), noszącą tytuł NieR Gestalt. Niepokojące informacje - i wywołujące nieco zamieszania - ujrzały jednak światło dzienne wraz z zeszłotygodniowym wydaniem japońskiego Famitsu. Magazyn podał, iż tytuł zostanie wydany wyłącznie na platformę Microsoftu.

Nowe jRPG od Square Enix z hermafrodytą w obsadzie - ilustracja #1

Na szczęście (dla posiadaczy PS3) sprawa szybko się wyjaśniła. Otóż gra wydana zostanie pod dwoma tytułami. NieR Gestalt trafi wyłącznie na Xbox 360, a NieR RepliCant na PS3. Zapewne nurtuje was pytanie, z jakiego powodu zastosowano odmienne tytułu? Otóż wersje te, będę się od siebie różnic, i to nie tylko okładkami.

W przypadku obydwu wersji, gracz zwiedzi tę samą krainę, sterując tą samą postacią – tytułowym NieR. Różnica pojawi się jednak w jego wyglądzie. Gracze posiadający PS3 dostaną odmłodzoną wersję herosa, podczas gdy posiadacze konkurencyjnej platformy, starszego i bardziej doświadczonego przez życie. Inny bohater gry, a dokładniej bohaterka, również nie uniknie różnic w wersjach. Yonah, gdyż tak jej na imię, zapadnie na tajemniczą chorobę i tylko NieR będzie w stanie jej pomóc. W przypadku NieR RepliCant, główny bohater będzie jej starszym bratem, podczas gdy w NieR Gestalt, ojcem.

Są to jak na razie jedyne informacje, jakie Square Enix wyjawił, ale przyglądając im się bliżej, łatwo dostrzec ich wagę. Odmienny stopień pokrewieństwa pomiędzy bohaterami, może pociągać za sobą sporo konsekwencji. Inaczej przeprowadzone dialogi? Odmienne cut-scenki? Długo by wymieniać. W trakcie zbliżających się targów Tokio Game Show, zwiedzający uzyskają możliwość zagrania w demo, być może wtedy dowiemy się nieco więcej.

Nowe jRPG od Square Enix z hermafrodytą w obsadzie - ilustracja #2

To tyle o różnicach pomiędzy wersjami. Nowy numer Famitsu przedstawił ponadto garść informacji wyłącznie o samym NieR RepliCant. W grze, głównemu bohaterowi towarzyszyć będzie Kaine. Kobieto-mężczyzna (tak moi drodzy, mamy tu do czynienia z hermafrodytą), ubierający/a się w damskie fatałaszki, będzie częściowo opanowany/a przez demona. Jego/jej wizerunek możecie podziwiać na załączonym zdjęciu. Kolejnym ujawnionym bohaterem jest Grimoire Weiss, czyli gadająca, magiczna księga. Jak sami widzicie, gra zapowiada się intrygująco.