Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka NieR Gestalt (X360)
OkładkaNieR Gestalt (X360)

NieR Gestalt

NieR Gestalt to trzecioosobowa gra akcji autorstwa popularnej japońskiej firmy Square Enix. Opowieść toczy się w świecie opanowanym przez monstrualne kreatury i wirus o nazwie Black Scrawl. Jako tytułowy Nier wyruszamy odnaleźć lekarstwo dla zainfekowanej córki.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | postapokalipsa | elementy RPG | elementy przygodowe | eksperymentalne/artystyczne

NieR Gestalt Premiera

23kwi2010

X360 PS3

producent: Cavia wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do NieR Gestalt

Darksiders II

Ninja Gaiden II

Dante's Inferno

Nier: RepliCant oferuje graczom szybką rozgrywkę ukazaną z perspektywy trzeciej osoby, w stylu takich tytułów jak Devil May Cry i Ninja Gaiden. Za produkcję tę odpowiedzialne jest studio Cavia, twórca takich gier jak Drakengard 2 i Bullet Witch. Wydawcą jest japoński koncern Square Enix.

Akcja gry osadzona jest w świecie nękanym przez monstrualne kreatury i wirus o nazwie Black Scrawl. Tytułowy bohater, niejaki Nier, jest wojownikiem wprawnie posługującym się bronią białą i magicznymi mocami. Jest on zmuszony wyruszyć w niebezpieczną podróż, kiedy jego młodsza siostrę, Yonah, dopada wirus i koniecznie potrzebuje ona lekarstwa do przeżycia. Nierowi w jego przygodach towarzyszyć będzie Kaine, hermafrodyta częściowo opanowana przez demona.

Wykonując różne ataki i wykorzystując magię, Nier musi on przedrzeć się przez hordy wrogów. Walka utrzymana jest tutaj w zręcznościowym stylu, a etapy przygotowane na potrzeby gry są wyjątkowo zróżnicowane. Niektóre utrzymano w klimacie lasów amazońskich, inne przywodzą na myśl bogate wille i starożytne miasta.

Grafika wyróżnia się efektami specjalnymi i jest utrzymana w ciemnej, ponurej kolorystyce. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, a dodatkowego smaczku dodaje jej fakt, iż podczas starć wykorzystano różne utwory muzyki klasycznej, co przekłada się na spotęgowanie i tak mrocznego klimatu produkcji.

Ostatnia modyfikacja 15 grudnia 2009

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 799 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NieR Gestalt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3