Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 15:35

Sterowniki AMD Adrenalin 19.12.1, nowe wydanie Star Wars: Battlefront 2 i inne wieści

Dziś piszemy o nowych sterownikach do kart grafiki od AMD, przeciekach na temat Star Wars: Battlefront II Celebration Edition, rocznicowej stronie internetowej cyklu NieR i plotkach o problemach kart graficznych Intel Xe. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rocznicowa strona serii NieR

W przyszłym roku seria NieR będzie obchodziła 10 urodziny. - Sterowniki AMD Adrenalin 19.12.1, nowe wydanie Star Wars: Battlefront 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-12-04
W przyszłym roku seria NieR będzie obchodziła 10 urodziny.

Pod koniec kwietnia przyszłego roku mnie równo 10 lat od debiutu na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 NieR, czyli trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG, stanowiącej spin-off cyklu Drakengard. W ten sposób narodziła się seria, której druga odsłona, Nier: Automata od studia PlatinumGames, okazała się dużym sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym. Tak ważna rocznica wymaga zatem odpowiedniej oprawy. Świętowanie rozpoczęło się już dziś. Firma Square Enix wystartowała ze specjalną, urodzinową stroną internetową. Na razie nie ma na niej zbyt wiele, jedynie przegląd starszych wiadomości związanych z serią. Niewykluczone jednak, że już niedługo pojawią się na niej jakieś interesujące informacje na temat przyszłości marki i jej kolejnego przedstawiciela, który jest już w produkcji. Dla fanów cyklu rozpoczyna się zatem okres oczekiwania na nowe ogłoszenia.

Przecieki na temat Star Wars: Battlefront II Celebration Edition

Star Wars: Battlefront II wkrótce doczeka się nowego wydania. - Sterowniki AMD Adrenalin 19.12.1, nowe wydanie Star Wars: Battlefront 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-12-04
Star Wars: Battlefront II wkrótce doczeka się nowego wydania.

W ubiegłym miesiącu Star Wars: Battlefront II obchodził swoje drugie urodziny. Choć produkcja ta nie miała łatwych początków, dziś cieszy się względną sympatią wśród części graczy i nadal jest wspierana. Wygląda na to, że wkrótce doczeka się ona nowego wydania. Według strony True Achievements, już 5 grudnia światło dzienne ujrzy Star Wars: Battlefront II Celebration Edition. W jego skład, prócz samej gry, wejdą wszystkie elementy kosmetyczne, które można obecnie odblokować podczas zabawy. Osoby, które zdecydują się na zakup tej edycji, otrzymają również natychmiastowy dostęp do przedmiotów nawiązujących do filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, gdy tylko zadebiutuje aktualizacja je wprowadzająca. Stanie się to 20 grudnia.

Jeśli już posiadamy Star Wars: Battlefront II i chcielibyśmy cieszyć się z udogodnień Celebration Edition, to nic straconego. Będzie istniała opcja odpłatnego rozszerzenia swojej wersji gry do tego wydania. Niestety, jak na razie nie znamy cen ani ulepszenia, ani pełnego pakietu.

Sterowniki AMD Radeon Software Adrenalin 19.12.1

Nowe sterowniki od AMD dodają wsparcie dla układów Radeon RX 5300 M. - Sterowniki AMD Adrenalin 19.12.1, nowe wydanie Star Wars: Battlefront 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-12-04
Nowe sterowniki od AMD dodają wsparcie dla układów Radeon RX 5300 M.

Firma AMD wypuściła kolejną wersję sterowników do swoich kart grafiki, oznaczoną numerem 19.12.1. Podobnie jak te sprzed dwóch tygodni nie powalają one zawartością i są jedynie przystawką przed większą aktualizacją. Ich główną funkcją jest dodanie wsparcia dla nowego mobilnego układu Radeon RX 5300M. Ponadto eliminują one problemy związane z kartami Radeon RX 5700. Konkretnie chodzi o przycinanie się obrazu, gdy gra odpalona jest na niskich ustawieniach i w rozdzielczości 1080 p oraz wyrzucaniem do pulpitu The Outer Worlds.

Pozostałe szczegóły na temat sterowników AMD Radeon Software Adrenalin 19.12.1, wraz z linkami do ich ściągnięcia, znajdziecie na tej stronie.

Plotki o problemach kart graficznych Intel Xe

Według plotek karty Intel Xe to jak na razie ogromne rozczarowanie. - Sterowniki AMD Adrenalin 19.12.1, nowe wydanie Star Wars: Battlefront 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-12-04
Według plotek karty Intel Xe to jak na razie ogromne rozczarowanie.

W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że firma Intel chce rzucić wyzwanie Nvidii oraz AMD i przygotowuje karty graficzne oparte na autorskiej architekturze Xe. „Niebiescy” marzą o tym, by z przytupem wejść na rynek GPU, lecz niewykluczone, że może to okazać się dużo bardziej problematyczne, niż im się wydawało. Jak bowiem donosi na forum Chiphell użytkownik o pseudonimie wjm47196 (via Wccftech), prace nad kartami graficznymi Intel Xe nie idą zbyt dobrze. Przede wszystkim układy mają ponoć duże problemy z wydajnością, a przygotowywane sterowniki nie poprawiają sytuacji. Ponadto pojawiła się informacja, że w momencie zaplanowanej na przyszły rok premiery kart dostępne będą jedynie modele referencyjne. Co się natomiast tyczy chipów Ponte Vecchio, to ponoć pojawią się one najwcześniej za dwa lata.

Oczywiście należy pamiętać, że jak na razie są to jedynie plotki. O ich prawdziwości powinniśmy przekonać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Trials of Mana
 2. Anno 1800: The Passage
 3. Shady Part of Me
 4. My Hero One's Justice 2
 5. Call of Duty: Modern Warfare
 6. Super Mario Maker 2
 7. SD Gundam G Generation Cross Rays
 8. One Finger Death Punch 2
 9. Football Drama
 10. Star Ocean: First Departure R
 11. Earthbreakers
 12. Dusk Diver

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Kings of Lorn: The Fall of Ebris zwiastun #1
 2. Euro Truck Simulator 2: Droga do Morza Czarnego zwiastun #1
 3. Dragalia Lost zwiastun #1
 4. Assassin's Creed: The Rebel Collection zwiastun #1
 5. Aima Wars: Steampunk & Orcs zwiastun #1
 6. Star Ocean: First Departure R zwiastun #1
 7. Omega Labyrinth Life zwiastun #1
 8. Life Beyond zwiastun #1
 9. Interrogation: You Will Be Deceived zwiastun #1
 10. Everreach: Project Eden zwiastun #1
 11. A Long Way Down zwiastun #1