Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 15:27

autor: "Vergil"

Okładka Resident Evil 3 Remake trafiła do PS Store

Firma Capcom pospieszyła się z publikacją w PlayStation Store okładki remake’u gry Resident Evil 3. W związku z tym wygląda na to, że oficjalna zapowiedź tej produkcji to już tylko kwestia czasu.

Choć od dłuższego czasu plotkuje się o tym, że zachęcona sukcesem gry Resident Evil 2 firma Capcom pracuje nad remakiem trzeciej odsłony tego kultowego cyklu, dotychczas nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji. Wygląda jednak na to, że zapowiedź tego tytułu jest tylko kwestią czasu. Do PlayStation Store trafiły bowiem okładki jego poszczególnych wersji – jedna, przygotowana z myślą o Zachodzie, oraz dwie stworzone dla japońskiego rynku.

Poza tym użytkownik Twittera o pseudonimie Nibel ujawnił grafiki mające zdobić pudełka gry Project Resistance. Jak widać, na Zachodzie trafi ona do sprzedaży pod tytułem Resident Evil: Resistance.

Niestety na tym kończy się ów „wyciek”. Niemniej, tym, którzy nie wiedzą, co oznacza widoczny na jednej z okładek dopisek „Z Version”, należy się jeszcze słówko wyjaśnienia. Otóż wydana na początku bieżącego roku gra Resident Evil 2 była sprzedawana na terenie Japonii w dwóch wersjach. Standardową i nieco „ugrzecznioną” przeznaczono dla graczy mających minimum siedemnaście lat, natomiast pełnię doznań zapewniała przygotowana z myślą o dorosłych osobach (co najmniej osiemnastoletnich) „Z Version”. Wygląda na to, że podobnie będą się miały sprawy z remakiem trzeciej części serii.

W tym momencie warto jeszcze przypomnieć, że zgodnie z niedawnymi doniesieniami, nowy Resident Evil 3 ma zostać zapowiedziany podczas tegorocznej gali The Game Awards (która rozpocznie się 13 grudnia o 2:30 polskiego czasu). Poza tym pod koniec marca plotkowano, że pieczę nad owym projektem japoński wydawca może powierzyć zewnętrznemu zespołowi.

W Resident Evil 3 słynny Nemesis może być piękny jak nigdy... w całej swej brzydocie. - Okładka Resident Evil 3 Remake trafiła do PS Store - wiadomość - 2019-12-03
W Resident Evil 3 słynny Nemesis może być piękny jak nigdy... w całej swej brzydocie.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Capcom