Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2019, 09:49

Nowe plotki o remake’u Resident Evil 3. Gra zadebiutuje w 2020 roku?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat remake’u trzeciej odsłony serii Resident Evil. Autor doniesień sugeruje, że gra może zostać zapowiedziana w czasie tegorocznej gali The Game Awards.

Remake Resident Evil 3 w produkcji? Tak sugeruje kolejny przeciek. - Nowe plotki o remake’u Resident Evil 3. Gra zadebiutuje w 2020 roku? - wiadomość - 2019-11-22
Remake Resident Evil 3 w produkcji? Tak sugeruje kolejny przeciek.

Youtuber prowadzący kanał SpawnWave donosi, powołując się na anonimowe źródła, że firma Capcom pracuje nad remakiem trzeciej odsłony serii Resident Evil. Gra miałaby ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Autor przecieku domyśla się, że produkcja może zostać zapowiedziana w czasie gali The Game Awards 2019 (w nocy z 12 na 13 grudnia, o 2:30 czasu polskiego) na której jednym z nominowanych tytułów jest odświeżona wersja Resident Evil 2.

Remake Resident Evil 2 okazał się olbrzymim sukcesem dla japońskiego koncernu, a „trójka” zapewne pochłonie zdecydowanie mniej czasu i pieniędzy - jest podobna do swojej poprzedniczki, zarówno pod względem grafiki, jak i mechaniki oraz stylu gry. Powinno to umożliwić ponowne wykorzystanie części rzeczy i technologii stworzonych na potrzeby „dwójki”, takich jak tekstury, modele, animacje czy usprawnienia silnika.

Doniesienia na temat możliwego remake’u RE3 pojawiały się już wcześniej, częściowo za sprawą samego Capcomu. Producent odświeżonego RE2 Yoshiaki Hirabayashi stwierdził, że firma rozpatrzy odtworzenie kolejnych części, jeśli tylko fani „wyrażą swój entuzjazm” dla tego pomysłu. Gra sprzedała się w przeszło 4,2 mln egzemplarzy (to dane z października, ale już wcześniej donoszono, że sprzedaż jest lepsza od oczekiwań), więc chyba można uznać, że gracze pomysł zaaprobowali. Niestety istnieje też możliwość, że remake trzeciej odsłony nie będzie tworzony przez autorów „dwójki”, a zewnętrzne studio, co jest pomysłem nieco ryzykownym.

Oryginalne Resident Evil 3: Nemesis zostało wydane we wrześniu 1999 roku na pierwszej konsoli PlayStation, ale w późniejszych latach gra trafiła na wiele innych platform. Tytuł został przyjęty gorzej niż RE2 (w 2001 roku otrzymał u nas notę 6,5/10), ale z biegiem czasu wielu graczy się do niego przekonało.

Oczywiście zamieszczone powyżej informacje mają charakter nieoficjalny, więc na razie traktujcie je z dużą dozą ostrożności. Warto też przypomnieć, że japoński producent pracuje obecnie także nad sieciową odsłoną cyklu Resident Evil, zatytułowaną Project Resistance.

  1. Capcom - strona oficjalna