Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 11:47

Remake Resident Evil 3 powstanie, jeśli fani będą go chcieć

W wywiadzie z serwisem GameWatch reprezentant firmy Capcom, który pracował nad niedawno wydanym remakiem Resident Evil 2, zapowiedział, że odnowiona wersja trzeciej części serii też może powstać - o ile fani pokażą, że naprawdę jej chcą.

Wydawać by się mogło, że po komercyjnym sukcesie wypuszczonego w ubiegłym tygodniu remake’u Resident Evil 2 odpowiadającej za tę produkcję firmie Capcom pozostaje tylko zakasać rękawy i zabrać się za odświeżanie kolejnej części. O ile jest to opcja, którą japoński wydawca bardzo poważnie rozważa (ba, pod koniec zeszłego roku pojawiły się nawet pogłoski, że rozpoczął już prace), na ostateczną decyzję wpłynie jeden kluczowy aspekt – odzew miłośników marki.

  1. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake

W rozmowie z serwisem GameWatch (z którego najważniejsze informacje dla osób nieznających języka japońskiego wyciągnął portal GearNuke) producent Resident Evil 2 Yoshiaki Hirabayashi stwierdził, że gra doczekała się odnowionej wersji wyłącznie dlatego, że po ponad dwóch dekadach od premiery oryginału jego miłośnicy nadal prosili o remake. Dodał też, że trzecia część nie zostanie odświeżona „bez zgody fanów”.

Sukces odświeżonego Resident Evil 2 pokazuje, że Capcom potrafi zrobić dobry remake, więc nie ma powodów, by drżeć o jakość ewentualnej nowej wersji trzeciej części. - Remake Resident Evil 3 powstanie, jeśli fani będą go chcieć - wiadomość - 2019-01-29
Sukces odświeżonego Resident Evil 2 pokazuje, że Capcom potrafi zrobić dobry remake, więc nie ma powodów, by drżeć o jakość ewentualnej nowej wersji trzeciej części.

Oznacza to więc najprawdopodobniej, że powstanie remake’u Resident Evil 3 w głównej mierze zależy od tego, jak sprzeda się odświeżona „dwójka”. Na razie pod tym względem Japończycy zdecydowanie nie mają się czego wstydzić – w przeciągu niecałego tygodnia od debiutu do sklepów trafiły trzy miliony egzemplarzy gry na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł stał się też drugą największą premierą Capcomu na Steamie i zdominował listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Ponadto Resident Evil 2 spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem recenzentów. Wygląda więc na to, że wypowiedzi Hirabayashiego w tym momencie są już tylko kurtuazyjnym ukłonem w stronę graczy, którzy dobitnie pokazali, co sądzą o idei kolejnych remake’ów o tak wysokiej jakości. Szanse na to, że już wkrótce staniemy oko w oko z odświeżonym Nemesis, są naprawdę duże.

Remake Resident Evil 3 powstanie, jeśli fani będą go chcieć - ilustracja #2

Wydane w 1999 roku (ledwie kilkanaście miesięcy po premierze „dwójki”) Resident Evil 3 opowiada historię znanej z pierwszej części Jill Valentine, która próbuje wydostać się ze zniszczonego bronią biologiczną Raccoon City, unikając przy tym potężnego mutanta – Nemesis. Gra początkowo miała być wyłącznie spin-offem głównej serii, ostatecznie jednak zyskała status pełnoprawnej trzeciej odsłony i po dziś dzień jest uważana za jeden z lepszych rozdziałów serii. W przeciwieństwie do poprzednich części Resident Evil 3 postawił większy nacisk na akcję i przeniósł się z zamkniętych pomieszczeń i korytarzy do bardziej otwartych lokacji.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Capcom