Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2019, 10:20

autor: Serek

W remake Resident Evil 2 zagrało już ponad półtora miliona osób

Jeżeli jesteście fanami serii, to prawdopodobnie kojarzycie serwis zliczający statystyki graczy w produkcjach z cyklu Resident Evil. Według danych z tej witryny remake Resident Evil 2 ograło już ponad półtora miliona osób. Wiemy też, ile spędzono w grze czasu, oraz znamy liczbę zabitych wrogów.

W taki sposób spragnieni gracze rzucili się na RE2. - W remake Resident Evil 2 zagrało już ponad półtora miliona osób - wiadomość - 2019-01-27
W taki sposób spragnieni gracze rzucili się na RE2.

Dwa dni temu do sprzedaży trafił remake survival horroru Resident Evil 2 od firmy Capcom. Produkcja została świetnie przyjęta przez recenzentów i trafiła do pokaźnej grupy odbiorców. Na to wskazują dane, które opublikował serwis ResidentEvil.net, który zajmuje się zliczaniem statystyk graczy. Z zamieszczonych na stronie informacji wynika, że tytuł uruchomiło ponad półtora miliona użytkowników. Gracze z całego świata łącznie spędzili w grze ponad 800 lat (w momencie pisania tej wiadomości), a wynik ciągle rośnie. Warto dodać, że statystyki pochodzą wyłącznie od graczy, którzy zgodzili się na ich udostępnienie.

Serwis śledzi poczynania graczy w najmniejszych detalach. Dlatego możemy dowiedzieć się chociażby, że użytkownicy przemierzyli już w świecie gry ponad 25 milionów kilometrów. W rzeczywistości pozwoliłoby to na dotarcie do Księżyca w mniej niż 1 dzień. Okazuje się, że graczom jeszcze lepiej idzie zabijanie wirtualnych przeciwników (co raczej nie powinno nikogo dziwić). Obecnie licznik wskazuje na 70 milionów pokonanych wrogów.

Ze statystyk wynika także, że gracze zdecydowanie chętniej jako pierwszą postać wybierają Leona. Męski bohater zgromadził prawie 80% „wyborów” podczas debiutanckiej rozgrywki. Jeżeli chcielibyście sprawdzić jeszcze więcej ciekawostek i porównać, jak mają się one do Waszego stylu gry, wystarczy odwiedzić tę stronę.

Leon popularniejszy od Claire.
Leon popularniejszy od Claire.

Jeżeli wahacie się przed zakupem odświeżonej wersji Resident Evil 2, to wciąż możecie przetestować grę w trwającym 30 minut demie. Musicie się jednak pośpieszyć, bo jest ono dostępne tylko do końca stycznia. Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji, w której produkcja uzyskała ocenę 9/10. Ogromnym plusem tytułu jest wciągająca fabuła oraz nowe sterowanie i kamera, które uwspółcześniły rozgrywkę znaną z pierwowzoru. Gra trafiła na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Recenzja Resident Evil 2
  3. Poradnik do gry Resident Evil 2