Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 10:50

autor: Serek

3 mln kopii Resident Evil 2 w sklepach

Trzeba przyznać, że remake Resident Evil 2 zaliczył znakomite otwarcie. Nie dość, że udało mu się zgromadzić pokaźną liczbę nabywców w dniu premiery, to zebrał również świetne oceny u recenzentów. Teraz Capcom informuje, że do sklepów trafiły 3 miliony pudełek z grą.

Remake Resident Evil 2 ma szansę stać się najpopularniejszą odsłoną serii. - 3 mln kopii Resident Evil 2 w sklepach - wiadomość - 2019-01-29
Remake Resident Evil 2 ma szansę stać się najpopularniejszą odsłoną serii.

Niedawno informowaliśmy Was, że według statystyk strony internetowej ResidenEvil.net, która zajmuje się zliczaniem dokonań graczy, w remake Resident Evil 2 zagrało ponad milion osób. Dziś firma Capcom udostępniła komunikat prasowy, z którego wynika, że tytuł w trakcie pierwszego tygodnia sprzedaży trafił do sklepów w nakładzie 3 milionów kopii. Co ciekawe, oryginalny Resident Evil 2 trafił do prawie 5 milionów graczy na przestrzeni 20 lat. Remake prawdopodobnie przebije ten wynik.

Capcom informuje także, że demo odświeżonej wersji Resident Evil 2 zostało pobrane przez ponad 4,7 miliona użytkowników. To prawdopodobnie przełożyło się na świetną sprzedaż. Najnowsza odsłona ma szansę przegonić nawet Resident Evil VII: Biohazard, które trafiło do 6 milionów graczy.

Jeżeli chcecie przetestować najnowsze dziecko Capcomu, wciąż macie na to szansę. Do końca stycznia możecie pobrać trwające 30 minut demo produkcji. Remake Resident Evil 2 zadebiutował 25 stycznia tego roku. Tytuł trafił na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Recenzja Resident Evil 2
  3. Poradnik do gry Resident Evil 2
  4. W remake Resident Evil 2 zagrało już ponad półtora miliona osób